Głównej zawartości

Odcinek Lipnik- węzeł Stargard Zachód: Uwaga na utrudnienia! Proponujemy objazdy.

    Długo wyczekiwana przebudowa odcinka drogi powiatowej wiodącego od węzła „Stargard Zachód”  krajowej S 10, do skrzyżowania z drogą gminną w Lipniku stała się faktem. Wykonawca inwestycji  przejął już plac budowy. Celem projektu, który zakłada również budowę ronda w Lipniku, jest usprawnienie  wyjazdu kierowcom z drogi gminnej. Dotąd próba włączenia się do ruchu w tym miejscu była dużym wyzwaniem.

To już dziś, 21 kwietnia- czas wiosennego zrównania dnia z nocą. Z tej okazji świętujemy Dzień Ziemi. Razem ze Starostą Stargardzkim, Iwoną Wiśniewską zapraszamy do udziału w sobotnim festynie na Bobrowej Polanie. Zaczynamy od 11 do 15. Wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku czekają imprezy o tematyce proekologicznej. Atrakcje „Fun Parku” czy Stolik Małego Ekologa to tylko kilka z propozycji, jakie przygotowaliśmy w sobotnie przedpołudnie. Będą również gry i zabawy- a wśród nich zajęcia dla szczególnie akt...

on 20 kwiecień 2018

Kwiecień w kalendarzu wojskowym poświęcony jest wojskom inżynieryjnym. To okazja, by przypomnieć ich znaczenie oraz gotowość do służby- także w czasie pokoju. Żołnierze 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów świętowali przypadający właśnie w tym miesiącu Dzień Sapera. Były więc podniosłe chwile zadumy nad historią i tradycją batalionu stacjonującego w Stargardzie, ale też spotkań z mieszkańcami na apelowym placu koszar przy ul. 11 Listopada.

Dofinansowanie zakupu mobilnego miasteczka ruchu drogowego przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska władzom Powiatu Stargardzkiego. Umowę w tej sprawie podpisali z przedstawicielami Funduszu: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska oraz Irena Agata Łucka, Członek Zarządu Powiatu. Na mobilne miasteczko składa się zestaw mat antypoślizgowych stanowiących pasy ruchu, które układać można w dowolnych konfiguracjach tworząc ulice, ronda czy zatoki parkingowe. Do dyspozycji będzie również komplet znaków drogowych i sy...

on 18 kwiecień 2018

Staraniem władz Powiatu Stargardzkiego Baza Edukacji Ekologicznej „Bobrowa Polana” otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę dotacji podpisali dziś, 18 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim: Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska oraz Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej reprezentowali: Prezes Zarządu Radosław Grzegorczyk i wiceprezes Paweł Mirecki.
W ramach zawartej umowy, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dofinansowane będą działania edukacyjne, które przyjm...

Choroba Afrykańskiego Pomoru Świń dotyka hodowle szczególnie na obszarach naszego kraju, sąsiadujących ze wschodnią granicą. Zagrożenie chorobą, roznoszoną głównie przez dziki, występuje w północno- wschodnich regionach Polski. Odnotowano jednak przypadki ASF także w województwie mazowieckim. Na Pomorzu Zachodnim zagrożenia póki co nie ma. Sygnałem świadczącym jednak o możliwości rozprzestrzeniania się choroby, są pierwsze przypadki stwierdzone na Mazowszu. Stąd decyzją Głównego Lekarza Weterynarii, stan podwyższonej gotowości obowiązuje w całym kraju. Obostrzenia dotyczą więc wszystkic...

 

Już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia czeka nas wiosenny piknik na Bobrowej Polanie. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku do udziału w imprezach tegorocznego Dnia Ziemi. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dostępnych dla wszystkich, którzy zechcą odwiedzić w sobotnie przedpołudnie Bobrową Polanę na skraju lasu nieopodal końcowego odcinka ulicy Reymonta w Stargardzie.
Imprezy ustanowionego przez ONZ Dnia Ziemi rozpoczną się na Bobrowej Polanie w sobotę...

W 78. rocznicę mordu przez NKWD na polskich oficerach w lesie katyńskim, władze Powiatu Stargardzkiego oddały hołd tragicznie zmarłym bohaterom. Uroczystości odbywały się 13 kwietnia - w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Święto zostało ustanowione przez Sejm 14 listopada 2007 roku.
Zarząd Powiatu ze Starostą Iwoną Wiśniewską na czele, uczestniczył w stargardzkim kościele pw. św. Ducha we mszy św., podczas której modlono się za tragicznie zmarłych oraz w intencji Ojczyzny. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy miasta i powiatu, przedstawiciele org...

  

Finał Eliminacji Okręgowych 45. edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości wyłonił laureatów, spośród reprezentacji szkół Pomorza Zachodniego. Rolę gospodarza pełnił Zespół Szkół Nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie, podejmując gości w miniony czwartek, 12 kwietnia. To prestiżowe przedsięwzięcie, organizowane przez Polski Związek Stowarzyszenia...

  

Czterech przyszłych absolwentów czwartej klasy technikum mechanicznego Zespołu Szkół Nr. 1 w Stargardzie, otrzymało certyfikaty obsługi obrabiarek numerycznych Hass. Uczniowie w ostatnim półroczu kształcenia zawodowego uczestniczyli w dodatkowym, ponadprogramowym szkoleniu, prowadzonym przez certyfikowanego instruktora CNC Haas, pana Miłosza Puchniarskiego. Uroczyste wręczenie uprawnień stanowiło główny punkt „Warsztatów Technologicznych” w Centrum K...

W akcji „Młoda krew ratuje życie”, którą prowadzi PCK, uczestniczyli aktywnie uczniowie  I LO oraz Zespołu Szkół Nr. 5. To wciąż bezcenny i niezastąpiony lek, potrzebny w każdych ilościach. Tym bardziej cieszy, że zdają sobie z tego sprawę młodzi ludzie, biorąc udział w XV edycji, nad którą ma patronat Starosta Stargardzki. Niejednokrotnie przy podejmowaniu decyzji o oddaniu krwi, potrzebne było przełamanie własnych barier i lęków. Przeważał jednak argument, że warto dzielić się z innymi cz...

on 12 kwiecień 2018

Cyfrowy system obsługi klientów wyeliminuje długotrwałe oczekiwanie przed Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie, usprawniając proces rejestracji aut. Powiat jest w trakcie wyboru firmy, która zapewni sprzęt i  oprogramowanie. Kolejki mieszkańców przed Wydziałem Komunikacji to duży problem, wielokrotnie opisywany także w lokalnych mediach. Zarząd Powiatu zdecydował o wprowadzeniu nowych rozwiązań, które rozładują tłok na parterze budynku Starostwa.

on 11 kwiecień 2018

Atmosfera zadumy i refleksji towarzyszyła mieszkańcom Stargardu i Powiatu Stargardzkiego, podczas obchodów ósmej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W intencji 96 ofiar tragicznego lotu  modlono się w kościele pw. św. Jana, gdzie we mszy św. razem z mieszkańcami uczestniczyły władze Miasta i Powiatu, przedstawiciele stowarzyszeń patriotycznych, związków zawodowych oraz księża stargardzkich parafii.

Zawodnicy Klubu WMLKS Pomorze  mają powody do dumy. Powrócili z XVI edycji Europejskiego Biegu na 10 km, który zorganizowano w miniony weekend w Gnieźnie, uzyskując doskonałe wyniki. Impreza zgromadziła blisko 1750 biegaczy m.in. z  Białorusi, Ukrainy, Kenii oraz Niemiec i Polski. 

Spotkanie poświęcone programowi Społecznik zaplanowano na wtorek, 17.04.2018 r.  w Stargardzkim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Centrum mieści się w gościnnych wnętrzach Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17. Do udziału w spotkaniu, które ma charakter informacyjny zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego koordynujący program, adresowany do stowarzyszeń, społeczników i lokalnych  organizacji pożytku publicznego. Początek spotkania o 16.

 

W ósmą rocznicę Katastrofy, która naznaczyła głęboką raną historię współczesnej Polski, mieszkańcy Stargardu i Powiatu Stargardzkiego będą mieli okazję złożenia hołdu tragicznie zmarłym uczestnikom polskiej delegacji- na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego Małżonką oraz Ryszardem Kaczorowskim, Prezydentem RP na Uchodźstwie.

    

W nagłych sytuacjach, gdy poszkodowany człowiek potrzebuje szybkiej interwencji, która decyduje o jego zdrowiu i życiu, potrzeba szybkiej reakcji. Bywa z tym problem, zwłaszcza kiedy służby ratownicze są jeszcze w drodze, natomiast świadkowie nie do końca wiedzą, co mają zrobić. Brak podstawowych nawyków przy udzielaniu na miejscu pierwszej pomocy przynosi niejednokrotnie dramatyczne konsekwencje.

Test sprawności systemu alarmowego zostanie przeprowadzony we wtorek, 10 kwietnia. Odezwą się wtedy syreny zainstalowane w budynkach użyteczności publicznej miasta i gmin Powiatu Stargardzkiego. Próbny alarm potrwa około minuty. Zarządzenie w tej sprawie wydał Wojewoda Zachodniopomorski.

Gruntownej przebudowie drogi 1704Z na odcinku: węzeł „Stargard Zachód”- Lipnik poświęcono w całości spotkanie z dziennikarzami w siedzibie Starostwa Powiatowego. Obecni w piątkowe przedpołudnie: Waldemar Gil, Wicestarosta  Stargardzki, Ryszard Hadryś, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz Piotr Krysztofiak, kierownik budowy firmy Strabag, przekazali szczegółowe informacje na temat przebiegu inwestycji oraz stopnia zaawansowania prac rozpoczętych 27 marca 2018 r., po formalnym przekazaniu budowy.

5 kwietnia w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie odbyła się IV edycja konkursu „Książka, która mnie zafascynowała…”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ze Stargardu, Choszczna, Marianowa, Starej Dąbrowy i Węgorzyna.

Uczniowie ZS Nr 2  uczestniczący w realizowanym projekcie „Dostosowanie jakości kształcenia zawodowego do wymagań rynku pracy” biorą udział w warsztatach podnoszących tzw. kompetencje miękkie. Ich celem jest rozwój najbardziej poszukiwanych przez pracodawców kompetencji społecznych oraz wzmocnienie konkurencyjności naszych uczniów na rynku pracy.

on 05 kwiecień 2018

Przypomnieli o tym uczestnicy obchodów Światowego Dnia Autyzmu, zorganizowanych na Rynku Starego Miasta. To okazja, by uświadomić sobie, jak  trudna do pojęcia jest choroba, która potrafi odgrodzić niewidzialnym murem od bliskich i realnego świata. Autyzm dotyka sfery umysłu i ciała, zamykając chorego w jego własnym wymiarze, niedostępnym dla otoczenia. Odgrodzeni niewidzialnym murem od chorej osoby są także jej najbliżsi,  zmuszeni - krok po kroku- do nauki podstawowych relacji, dzięki czemu choć trochę są w stanie wejść w inny świat cierpiących na autyzm.

Powiat Stargardzki od kilku lat realizuje projekt pn. „Bobrowa Polana - podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”.  Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz współpracy z Proeuropejskim Centrum Ekologicznym w ramach projektu wybudowano leśną wiatę edukacyjną, zamontowano kilkanaście tablic edukacyjnych i interaktywnych oraz ścieżkę zdrowia, model żeremi bobrów i tamy budowanej przez bobry. W ramach zielonej szkoły powstały drewniane ławostoły i ławki. Zagospodarowano miejsce na ognisko, powstał no...

W minionym tygodniu stargardzką komendę odwiedzili uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w ramach autorskiego programu KPP Stargard „Jesteśmy widoczni”, a także „Programu przeciwdziałania przemocy w szkole, profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

on 04 kwiecień 2018

Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie 27 marca 2018 r. po bardzo wyrównanych meczach m.in. z 8 szkołą w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski (XIV LO Szczecin) wywalczyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Regionu w Piłce Koszykowej Dziewcząt w ramach Licealiady.

24 marca 2018r. w Hali Widowiskowo - Sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbył się IV Turniej SWANSON CUP w BJJ dla dzieci, młodzieży i dorosłych Police 2018 pod patronatem Burmistrza Polic oraz Polskiego Związku Ju Jitsu.

Małe i większe kluby prowadzone przez pasjonatów sportu zrzeszone w formalnych organizacjach i stowarzyszeniach, mają możliwość zdobycia pieniędzy z funduszu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szansa na dofinansowanie otwiera się także przed klubami sportowymi, które działają w miejscowościach gmin naszego powiatu.

Członkowie Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie korzystają z ostatnich okazji na kąpiel w zimnej wodzie. 7 kwietnia br. nad jeziorem Miedwie oficjalne zakończenie sezonu.

on 03 kwiecień 2018

2 kwietnia br. biegacze już z po raz trzeci zmierzyli się z 10 km trasą „Biegu do pustego grobu” organizowanego przez Parafię Chrystusa Króla w Stargardzie. Równocześnie, choć na nieco krótszym odcinku 6 km maszerowali wielbiciele Nordic Walking.


To pierwszy wernisaż Izabeli Borutyńskiej w siedzibie Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. W pełnych klimatu pomieszczeniach Bramy Wałowej, fotografie odznaczające się subtelnym urokiem kobiecego piękna podziwiała Iwona Wiśniewska, starosta stargardzki. Wernisaż w przedświąteczny czwartek zgromadził liczne grono zainteresowanych.


W czasach, kiedy kultura obrazkowa dominuje a międzyludzkie relacje coraz bardziej sprowadzają się do wymiany danych w smartfonie, ważne jest przypomnienie o roli kontaktu z tekstem- najlepiej takim do czytania „na żywo”.
Stąd pomysł dzieci z grupy „0b” Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Stargardzie, które zaprosiły starostę Iwonę Wiśniewską do wspólnego czytania.


Dzięki stowarzyszeniom, organizacjom pozarządowym i szkołom z naszego powiatu w minioną środę mogliśmy doświadczyć klimatu nadchodzących  Świąt Wielkanocnych. Najpiękniejsze i – co najbardziej istotne – oryginalne, wykonane ręcznie ozdoby budziły wrażenie, zachęcając do kupna. Ich wyjątkowość wyróżnia się szczególnie na tle „masowej produkcji” na komercyjnym rynku.

on 28 marzec 2018

Dzielnicowi Rewiru II stargardzkiej komendy odwiedzili seniorów w Domu Dziennym dla osób Starszych w Stargardzie w ramach programu “Bezpieczny Senior”. Podczas spotkania prowadzili edukację  jak mają postępować osoby starsze w sytuacjach, w których zagrożone jest ich mienie lub życie i zdrowie.

Uczniowie   Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie uczestniczą w pracach Firmy Symulacyjnej utworzonej w ramach projektu „Szkolne biuro ćwiczeń”. W miniony weekend odbyły się zajęcia z księgowości oraz handlu. W ramach zajęć z handlu uczniowie odwiedzili Palarnię Kawy i Sklep Qualia  Caffe.

on 28 marzec 2018

22 marca w Szczecinie rozegrany został Finał Regionalny w Piłce Ręcznej Chłopców.  Drużyna ZS Nr 2 po raz drugi reprezentowała Powiat Stargardzki w tym turnieju.

Informujemy, iż do końca września 2018 r., wystąpią ograniczenia w ruchu spowodowane przebudową drogi powiatowej nr 1704Z na odcinku: od węzła Stargard Zachód drogi krajowej nr S10 do skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Lipnik. Roboty drogowe będą prowadzone przy zastosowaniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

on 28 marzec 2018

27 marca 2018 r. w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych odbył się konkurs matematyczno-polonistyczny dla gimnazjów „π we wszechświecie”. Celem zmagań było pokazanie korelacji między matematyką i językiem polskim poprzez pogłębianie wiedzy o liczbie π.

W minionym tygodniu dzielnicowi Rewiru II Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z funkcjonariuszami stargardzkiej drogówki, a także przyjacielem najmłodszych komisarzem Inkiem odwiedzili kolejne stargardzkie przedszkola.

Od 21.03.2018. kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2018. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 40 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce!

W niedzielę 25 marca br. odbył się drugi koncert Orkiestry Camerata Stargard w SCK.

W dniu 22 marca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Stargardzie odbył się konkurs geograficzny dotyczący znajomości obiektów na mapie świata. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z powiatu stargardzkiego. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością obiektów na mapie świata. Poziom konkursu był bardzo wyrównany,  o czym świadczą niewielkie różnice punktowe pomiędzy uczestnikami.

Koncert „Muzyka świata” odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Stargardzie w czwartek 22 marca br. W duecie zagrali – pochodzący z Armenii Arsen Petrosyan oraz Piotr Rakowski.

W piątek 16.03.2018. dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z komisarzem INKIEM odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Stargardzie.

Władze samorządu województwa spotkały się we wtorek 20.03.2018. z zachodniopomorskimi sportowcami. Tradycyjnie podczas gali „Sportowe Podsumowania Roku” uhonorowano najlepsze zawodniczki, zawodników oraz ich szkoleniowców za osiągnięcia w 2017 roku. W wydarzeniu udział wzięli Olgierd Geblewicz, Jarosław Rzepa i Ryszard Mićko.

22 marca br. policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu przeprowadzili spotkanie z uczniami pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Suchaniu. W spotkaniu wzięło udział trzydzieścioro dzieci w wieku 6-7 lat.

on 27 marzec 2018

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu stargardzkiego na coroczny Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w środę 28 marca, w godz. 09.00-14.00, w galerii im. Jerzego Wąsiewicza w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1.

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie stargardzkim. W tym roku kwalifikacja trwała od 14 lutego do 21 marca.

on 21 marzec 2018

Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.

W dn.17.03.2018r. w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Ogromny sukces odniosła zawodniczka WMLKS Pomorze Milena Sadowska, która w biegu na 4000 m juniorek została V-ce mistrzynią Polski.

on 20 marzec 2018

„Czy Pani lubi jednorożce? A żyrafy, konie, foki? Gdzie Pani mieszka? Co lubi robić? Czy Pani lubi zajmować się dziećmi?” Te i wiele innych pytań zadały dziś Pani Staroście dzieci z grupy Motylków Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Stargardzie.

Dnia 19.03.2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie  podczas trwających „Dni Otwartych ECDL”  uroczyście  wręczono certyfikaty  „ECDL BASE CERTIFICATE”  uczniom  klasy   IV w zawodzie technik ekonomista.

16 marca 2018 roku  w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie odbyła się I edycja Konkursu o Puchar Starosty Stargardzkiego „Omnibus” pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. 

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na spotkanie informacyjne dotyczące zasad ubiegania się o granty na doradztwo w ramach projektu „Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP” Działanie 1.16 RPO WZ 2014-2020, które odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. (czwartek), o godz. 10:30, w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., przy ul. św. Ducha 2, 70-205 Szczecin (sala konferencyjna na parterze).

on 20 marzec 2018

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie –  spotkanie dzielnicowych stargardzkiej jednostki z uczniami SP Nr 4. W spotkaniu brał udział również komisarz INEK.

W miniony piątek na sali Zespołu Szkół Nr. 2 w Stargardzie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Związków Zawodowych Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie pod patronatem Starosty Stargardzkiego p. Iwony Wiśniewskiej.

23 marca 2018r. o godz. 12:00 w Sali 103 Starostwa Powiatowego w Stargardzie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące klastrów energii.

Zapięte pasy w momencie wypadku drogowego to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Z przeprowadzonych na świecie badań wynika, że 50% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych mogłoby żyć, gdyby w chwili zdarzenia miały zapięte pasy.

Reprezentacja Zespołu Szkoł nr 5 niezmiennie od 23 lat jest uczestnikiem Ogólnopolskiego  Podhalańskiego Zlotu Narciarskiego w Białym Dunajcu. Rywalizacja turystyczna  i piękny program krajoznawczy pozostawiły przemiłe wspomnienia.

on 15 marzec 2018

Policjanci, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, oraz funkcjonariusze ZK w Stargardzie, a także osoby nie związane z mundurem w ramach akcji “spoKREWnieni służbą” oddali dzisiaj krew, coś co jest najcenniejsze i ratuje ludzkie życie, wszystko w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Trwa XV edycja akcji „Młoda kre ratuje życie”. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych po raz kolejny wziął w niej udział 13 marca. Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK.

Wczoraj w naszym województwie, a tym samym na terenie powiatu stargardzkiego trwały działania pk. “Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”.