Głównej zawartości

Dziś w Starostwie Powiatowym obchodzono Światowy Dzień Walki z Cukrzycą pod hasłem „Kobieta i mężczyzna – czy cukrzyca ma płeć?”. To międzynarodowe  święto ma już 27 letnią tradycję. Obchodzone jest w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga.

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie „Konsultacjach społecznych” dotyczących Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które odbędą się 23 listopada 2017 roku w godzinach 17.00-19.00 w  Stargardzkim Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Szczecińskiej 17.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie uczcił odzyskanie niepodległości przez Polskę w piątek 10.11.2017r. w  Domu Kultury Kolejarza. Obchody odbyły się pod hasłem „Pamiętajmy o tym co było i pomyślmy co może być…”

Od wczoraj choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie pełni maskotka. Postać „Policjanta Ruchu Drogowego”, który jeszcze nie posiada imienia zakupiona została przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie przy współpracy z WORD w Szczecinie.

W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia oraz programu Jesteśmy Widoczni przeprowadzono konkursy „Bezpieczna droga do szkoły 2017” oraz „Moda na niepalenie”. Taka inicjatywa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatu Stargardzkiego promuje bezpieczeństwo na  drodze oraz wolność od uzależnień.

on 14 listopad 2017

Podobnie jak przed rokiem Starostwo Powiatowe organizuje Bożonarodzeniowy Kiermasz.

27.11.2017. hol budynku starostwa wypełni się barwnymi stoiskami z rękodziełem. Znaleźć będzie można ręcznie robione bombki choinkowe, wieńce, kartki świąteczne, a nawet słodkie wypieki.

We wtorek (7 listopada 2017 r.) na terenie Stargardu pięćdziesięciu ośmiu uczniów z jedenastu szkół naszego powiatu wystartowało w zawodach na orientację.

II Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu przyciągnął mnóstwo miłośników ruchu i świeżego powietrza. W biegu uczestniczyli dorośli, dzieci, a także wojsko. Pierwszy na mecie był zeszłoroczny zwycięzca Grzegorz Terlikowski – biegacz ze Stargardu.

on 13 listopad 2017

Koncert pod hasłem „Narodowe Śpiewanie” w Stargardzkim Centrum Kultury stanowił dalszą część uroczystych obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się w Klubie Wojskowym 12 Brygady Zmechanizowanej w czwartek 09.11.2017.

Podczas widowiska słowno - muzycznego czytano patriotyczne strofy i śpiewano pieśni. Wystąpili: dzieci i młodzież z zespołów wokalnych i tanecznych oraz nowo powstały Wojskowy Zespół Wokalny.

Obchody związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą odprawioną w Kolegiacie NMP Królowej Świata w Stargardzie.

on 13 listopad 2017

Kolejny wernisaż prac malarskich w Stargardzie odbył się w piątek 10 listopada w SCK. Tym razem autorstwa Pani Marii Proskurowskiej. Wystawa przyciągnęła wielu miłośników sztuki.

on 09 listopad 2017

Współdziałanie, mini-granty, cenne doświadczenie w pracy i nawiązywanie kontaktów – to wszystko czeka na młode osoby, które wezmą udział w programie „Lider Zachodniopomorski”. Właśnie rozpoczyna się rekrutacja do VI edycji programu, który wspiera młode aktywne osoby w naszym regionie.

on 09 listopad 2017

Zarządzeniem Nr 111/17 Starosty Stargardzkiego z dnia 15 września 2017 wyznacza się 10 listopada 2017 roku jako dzień wolny od pracy w zamian za święto przypadające 11 listopada 2017 roku (sobota).

 

W związku z uroczystymi obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego na Starym Mieście.
Nie wszystkie ulice będą przejezdne.

Sekcja turystyczna Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie ma na swoim koncie ponad dwudziestoletnie starty w  centralnym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Turystyczno -Krajoznawczej LZS.

Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zaprasza do udziału w konkursie „Drzewa dla bioróżnorodności, Drzewa dla Klimatu”- w którym należy wykonać modelowe, edukacyjne  śródpolne strefy zadrzewień, wspierające zachowanie bioróżnorodności i łagodzących zmiany klimatyczne na terenie województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

W nadchodząca sobotę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji na Rynku Staromiejskim już od godziny 10:00 będzie można obejrzeć  pokazy sprzętu wojskowego. O godz. 11.00. w Kolegiacie NMP Królowej Świata w Stargardzie odprawiona zostanie Msza Święta w Intencji Ojczyzny. Tuż po niej około godz. 12:30 odbędzie się uroczysty apel stanu osobowego jednostek wojskowych Garnizonu Stargard.

on 07 listopad 2017

Zakaz połowu troci wędrownej, łososia i pstrąga potokowego, to czas kiedy niejednokrotnie dochodzi do kłusownictwa, dlatego funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchaniu wspólnie ze Strażą Rybacką sprawdzali przestrzeganie obowiązujących przepisów.

W poniedziałek 16 X br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie Pani Premier Beata Szydło wręczyła Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Stargardzie - Michał Sadowski z klasy III C, który w ubiegłym roku szkolnym 2016/2017 uzyskał najlepszą średnią ocen- 5,3 oraz wzorowe zachowanie.

Powiat Stargardzki zaprasza do uczestnictwa w programie pn. ”PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI III” w 2018 r.

Mówi się o nim, że jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich pianistów młodego pokolenia. Wczoraj  w Stargardzkim Centrum Kultury koncert zagrał Artur Haftman.

on 06 listopad 2017

W sobotę, 4 listopada chór Cantore Gospel świętował na Dużej Scenie SCK jubileusz 15-lecia swojego istnienia.

Stowarzyszenie „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju oraz Gmina Stargard organizują konkurs pn. „Wypieki, wyroby, potrawy bożonarodzeniowe”. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnej potrawy w trzech kategoriach, propagowanie bogactwa i różnorodności zachodniopomorskich tradycji kulinarnych oraz promowanie społecznej aktywności mieszkańców wsi. 

on 03 listopad 2017

W listopadzie bieżącego roku Urząd Skarbowy w Stargardzie zaprasza na bezpłatne szkolenia JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców.

20 października uczniowie pierwszej klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie, wzięli udział w spotkaniu z weteranami pokojowej misji w ramach UNTAC w Kambodży. Uczestnicy misji spotkali się po 25 latach od jej zakończenia.

on 03 listopad 2017

23 października 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Szkoły z życiem” szkołom, które włączyły się do I edycji akcji „Zachodniopomorska #Komórkomania”.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 06 – 09 listopada 2017 r. na terenie KPP w Stargardzie, Zakładu Karnego w Stargardzie oraz Starostwa Powiatowego w Stargardzie zostanie przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego przy współpracy z fundacją DKMS. Patronat honorowy nad akcją objął Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska.

Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 6 października bieżącego roku podpisana została umowa pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. z siedzibą w Warszawie, obejmującą produkcję blankietów legitymacji dokumentujących niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności oraz ich personalizację i dystrybucję.

on 31 październik 2017

Już 7 listopada w Stargardzie każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych badań EKG. Badania będzie można wykonać w godzinach 10:00 do 16:00. Kardiobus będzie stacjonował przy ul. Czarnieckiego 1C, przy aptece Centrum. Wykonanie badania jest bezpłatne jednak należy się na nie wcześniej zapisać. Zapisów można dokonywać w aptece Centrum.

on 31 październik 2017

Grupa De Facto, czyli Dominika Lewandowska, Wiktoria Krakowiak oraz Nikola Szkodlarska, zajęła pierwsze miejsce na VIII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów - Złoty Talent w Złotej  Pradze.

Pamiętajmy o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych.

on 30 październik 2017

Wszystko co dobre szybko się kończy. W piątek w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie odbył się finałowy koncert będący zwieńczeniem tegorocznej, piątej już edycji Jesiennego Jazzu.

Wczorajszą uroczystą mszą świętą, która odbyła się w Kolegiacie NMP Królowej Świata, zakończono peregrynację obrazu Matki Bożej Solidarności oraz Krzyża Nowohuckiego. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele Powiatu Stargardzkiego. Obraz przybył do naszego miasta 30.09.2017roku i przez ostatni miesiąc gościł w parafiach stargardzkich.

on 27 październik 2017

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  przekazanego przez IMGW-PIB BMPM, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Stargardzie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru w dniach od 27.10.2017 r. do 30.10.2017 r. Prognozuje się wiatr zachodni skręcający na północny. Stopień zagrożenia : 1 w skali 3-stopniowej.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS dla Rodziny” w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „ Dzielnicowy, policjant któremu ufam”.

on 27 październik 2017

W dniach 16–19 października 2017r. Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie gościła sześciu uczniów i troje opiekunów z zaprzyjaźnionej szkoły w niemieckim Stralsundzie. Spotkanie zatytułowano „W zdrowym ciele zdrowy duch czyli mix kulturalno–sportowy”.

on 27 październik 2017

W bieżącym roku obchodzimy 300 rocznicę koronacji Obrazu Jasnogórskiego. Z tej okazji odbył się pierwszy Stargardzki konkurs Religijny o Jasnej Górze. Zorganizowany został przez Parafię pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie oraz  II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stargardzie.

on 27 październik 2017

Zarząd Powiatu Stargardzkiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadania publicznego w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.

Zarząd Powiatu Stargardzkiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do zgłaszania swoich kandydatów do składu komisji konkursowej w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej.

on 26 październik 2017

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie został wyróżniony i dołączył do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft oraz ogólnoświatowej sieci Microsoft Schools.

on 26 październik 2017

Za nami dwa turnieje finałowe w piłce nożnej w ramach mistrzostw powiatu stargardzkiego. Na stadionie Błękitnych 23 października rozegrane zostały zawody chłopców, natomiast 25 października turniej dziewcząt.

W związku z pogarszającymi się warunkami drogowymi zmniejsza się widoczność na drodze, dlatego stargardzcy policjanci w ramach działań „Odblask i światło” swoją uwagę skierowali na niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców.

on 26 październik 2017

Zabytki są dziedzictwem naszej kultury. Dla nas, współczesnych są nie tylko ciekawym miejscem do zwiedzania, ale przede wszystkim źródłem wiedzy o zwyczajach i osiągnięciach naszych przodków. Dlatego tak ważna jest dbałość o ich dobry stan, by przetrwały dla przyszłych pokoleń. Mając to na uwadze, Powiat Stargardzki wspiera konserwację cennych obiektów historycznych na swoim terenie.

on 26 październik 2017

Pomimo, iż jazz często uważa się za muzykę trudną i niezrozumiałą, w Stargardzie miłośników tego gatunku nie brakuje. Dowodem na to są sale wypełnione publicznością podczas koncertów odbywających się w ramach tegorocznego Jesiennego Jazzu.

W Galerii Sztuki imienia Jerzego Wąsiewicza Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki otworzyła dziś wystawę prac Pani Beaty Król Girelli będącą kolejną odsłoną i kontynuacją projektu pt: „…a morze tu…” prezentowanego w Polsce i za granicą.

on 25 październik 2017

Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran zawitała do Stargardu. Koncertem w Stargardzkim Centrum Kultury zainaugurowała V edycję Jesiennego Jazzu.

on 24 październik 2017

Jak działać w sytuacji kryzysowej i nie dać się zaskoczyć potencjalnemu sprawcy przestępstwa, to podstawowe zagadnienia, z których stargardzcy policjanci szkolili pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej Powiatu Stargardzkiego.

on 24 październik 2017

Mimo, że do świąt jeszcze parę dni, to wokół cmentarzy panuje wzmożony ruch pojazdów, a piesi często nagle wchodzą na jezdnię. Ponadto nie dla wszystkich ten czas jest okresem zadumy, dla złodziei to czas wzmożonej pracy.

Dziś rozpoczynają się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na ulicach: Ceglanej i Wielkopolskiej. W związku z tym przewidywane są utrudnienia w ruchu.

on 23 październik 2017

Złe nawyki żywieniowe, zwolnienia z WF-u oraz nadmiar czasu spędzany przed komputerem to tylko niektóre przyczyny otyłości lub nadwagi u co piątego dziecka w wieku szkolnym. W odpowiedzi na ten problem 17 października rozpoczęła się rekrutacja do ogólnopolskiego programu „Drużyna Energii”. Ma on na celu zachęcić młodych ludzi do aktywności fizycznej.

on 23 październik 2017

Cukrzyca jest jednym z głównych i narastających problemów zdrowotnych świata. Zmaganie się z chorobą wymaga nie tylko systematycznych wizyt u lekarza, ale
i samokontroli stanu zdrowia. Dzięki temu można uniknąć powikłań cukrzycowych oraz prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. Choroba i związane z nią ograniczenia potrafią osłabić motywację.

on 23 październik 2017

Prawosławna od 1945 roku Cerkiew pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Dolicach przez ponad czterdzieści lat stała pusta. Z upływem każdego roku jej stan techniczny ulegał coraz większemu pogorszeniu. Nabożeństwa zaprzestano w niej odprawiać w 1968 roku z uwagi na zbyt małą ilość wiernych.

on 21 październik 2017

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, powiedziała Wisława Szymborska. Te słowa w Stargardzie zdecydowanie kojarzyć  się muszą z takim miejscem , jak Książnica Stargardzka, która wczoraj obchodziła jubileusz 70-lecia swojej działalności.

on 20 październik 2017

Już po raz drugi obchodzimy w Polsce Dzień Krajobrazu, który przypada dziś – 20 października. W tym roku hasłem przewodnim jest „Nauka o krajobrazie”. Akcja organizowana jest z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

on 20 październik 2017

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Szczecinie zaprasza rolników z powiatu stargardzkiego na spotkanie informacyjno – szkoleniowe pod nazwą: „Zasady dzierżawy oraz sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa według nowych wytycznych i zarządzeń Dyrektora Generalnego KOWR”.

on 20 październik 2017

V Jesienny Jazz już wkrótce! 24 października rozpoczną się warsztaty instrumentalno-wokalne, a wraz z nimi wiele porywających wydarzeń muzycznych - koncertów i jam session. Powiat stargardzki odwiedzą utalentowani muzycy, którzy wraz z uczestnikami warsztatów wystąpią podczas koncertu finałowego, 27 października o godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej. Zapraszamy!

Zarząd Powiatu Stargardzkiego stosownie do art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) informuje o rozpoczęciu konsultacji projektu „Programu współpracy Powiatu Stargardzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 r.”

on 19 październik 2017

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie przystąpił dziś do XV edycji akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Do konkursu „Naturalnie… Powiat Stargardzki” zgłoszono łącznie 56 zdjęć, które zostały opublikowane na fan page’u Powiatu Stargardzkiego. W każdym miesiącu od maja do września bieżącego roku wygrywało zdjęcie, które uzyskało najwięcej polubień od użytkowników Facebooka. W ten sposób to właśnie mieszkańcy powiatu wybrali 5 zwycięskich fotografii.