Głównej zawartości

on 22 styczeń 2018

„Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro!” – Irena Sendlerowa.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przychylając się do wniosku Rzecznika Praw Dziecka ustanowili rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej.

Wczoraj w cerkwi prawosławnej odbył się VIII Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich. Koncert został zorganizowany został w trakcie trwania tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan przez Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność i parafię prawosławną p.w. Św. App. Piotra i Pawła w Stargardzie.

Inauguracyjny koncert orkiestry Camerata Stargard odbył się wczoraj w Stargardzkim Centrum Kultury. Koncert odbył się w pierwszą rocznicę śmierci Prezydenta Sławomira Pajora będąc jednocześnie hołdem dla zmarłego Prezydenta Sławomira Pajora, gdyż to właśnie on był pomysłodawcą utworzenia orkiestry w Stargardzie orkiestry. Przez długi czas było to jedynie marzenie, które teraz zostało zrealizowane.

on 18 styczeń 2018

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego 2017 rok w Powiecie Stargardzkim.

on 18 styczeń 2018

15 lutego bieżącego roku Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza na Echa Jesiennego Jazzu. W ramach imprezy odbędą się warsztaty z udziałem muzyków z Nowego Jorku – Philippe Lem Trio oraz koncert i Jam Session.

Koncert pod tym hasłem   odbył się po raz pierwszy   w  Szkole Podstawowej nr 10 w Stargardzie.  Celem  przedsięwzięcia  jest integracja ze  społecznością   lokalną, włączenie  rodziców  w życie szkoły i chęć  podtrzymania  więzi  z absolwentami.

W  dniu 24 stycznia 2018 r. wszyscy zainteresowani pozyskiwaniem środków na założenie działalności gospodarczej mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4.

Na koncert, który odbywa się pod honorowym patronatem Abp. Jerzego – Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Wrocławsko- Szczecińskiej oraz Patronatem Prezydenta Miasta Stargard i Starosty Stargardzkiego,  zaprasza Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność, Parafia Prawosławna pw. Św. Apostołów Piotra I Pawła.

Grupa młodzieży greckokatolickiej wraz z księdzem Ruslanem Marciszakiem i jego małżonką, złożyła dziś wizytę Pani Iwonie Wiśniewskiej Staroście Stargardzkiemu oraz Członkom Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

Zawody rybackie w połowie troci i łososia w Poczerninie odbyły się w dniu 14.01.2018 na rzece Ina.

on 16 styczeń 2018

14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26. W Stargardzie impreza odbyła się tradycyjnie na Rynku Staromiejskim.

Spotkanie noworoczne, tradycyjnie zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe W Stargardzie i Urząd Miejski w Stargardzie odbyło się 12 stycznia 2018r. w siedzibie Centrum Kształcenia Praktycznego. Podsumowano 2017 rok, który był rokiem wielkich inwestycji.

Stanowisko Dyrektora SPWZOZ w Stargardzie od dnia 15.01.2018 r. objął Krzysztof Kowalczyk, dotychczasowy Prezes SARL Sp. z o.o. Nowy Dyrektor, wybrany przez komisję konkursową, zatrudniony został na okres 6 lat.

W okresie od dnia 30 stycznia 2018 r. do dnia 27 kwietnia 2018 r., od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni świątecznych, zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa zachodniopomorskiego. W załączeniu znajduje się obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 stycznia 2018 roku.

14 stycznia po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem podczas finału czuwać będą policjanci stargardzkiej komendy. W dniu tym na terenie powiatu pojawi się większa liczba patroli. 

W dniu wczorajszym pracownicy stargardzkiej komendy wraz z pracownikami stargardzkiego sanepidu, odwiedzili uczniów świetlicy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie, wraz z komisarzem Inkiem promując zasady bezpiecznego spędzania ferii.

Rozpoczynamy plebiscyt Sportowiec Ziemi Stargardzkiej 2017. Wybieramy sportowców, trenerów i najważniejsze wydarzenie sportowe w Powiecie Stargardzkim. Wybrani zostaną także najpopularniejsi sportowcy w gminach Powiatu Stargardzkiego.

Cztery uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Stargardzie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Misja- Książka!” z wydawnictwem Ridero.

on 12 styczeń 2018

W środę w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się coroczny Bal Młodego Sportowca podsumowujący osiągnięcia Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Stargardzie za rok 2017.

on 11 styczeń 2018

Dziś na terenie Stargardu policjanci tutejszej drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem „MONITORING”, których celem będzie edukowanie, pouczanie, a w razie konieczności represjonowanie sprawców wykroczeń.

on 10 styczeń 2018

W związku ze zbliżającymi się w naszym województwie feriami zimowymi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie informuje, że na stronie internetowej PSSE w Stargardzie oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdują się informacje do pobrania na temat Bezpiecznych Ferii 2018 wraz z wykazem organizatorów/miejsc wypoczynku dla dzieci i młodzieży przyjętych przez Kuratorium Oświaty, który jest na bieżąco aktualizowany.

Wczoraj oficjalnie otwarto nową siedzibę Straży Miejskiej w Stargardzie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając, Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Krzysztof Kowalczyk oraz główny wykonawca termomodernizacji Rafał Zieliński.

Każdy rodzic pragnie by jego dzieci bezpiecznie podróżowały na długo oczekiwane i wymarzone ferie zimowe. W związku z powyższym Komenda powiatowa Policji zaprasza do skorzystania z darmowego sprawdzenia autokarów przez policjantów stargardzkiej „DROGÓWKI”.

on 10 styczeń 2018

W dniu 11 stycznia (czwartek) 2018 roku Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie zaprasza na  darmowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Przeglądy będą odbywać się w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00 w budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 5 mieszczącym się przy ulicy Śniadeckiego 4 – 6.

on 10 styczeń 2018

Na XXX sesji Rady Miejskiej w Chociwlu VIII kadencji, w dniu 28 grudnia 2017 r. Burmistrz oraz Rada Miejska wręczyła Pani Annie Czaboryk z miejscowości Bobrowniki akt nadania tytułu „Zasłużony dla rozwoju i promocji Gminy Chociwel”. Tytuł ten przyznano pierwszy raz w historii gminy.

W stargardzkich szkołach SP 4 oraz Gimnazjum Gminnym odbyły się zajęcia profilaktyczne, których tematem było używanie środków odurzających i odpowiedzialność prawna.

W Kościele Chrystusa Króla Wszechświata na osiedlu Chopina w sobotę 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli, odbył się koncert pt. „Chwałę mu głosimy”. Wystąpił chór im. świętej Cecylii, Cantore Gospel, Main Station. Dyrygowała tradycyjnie Pani Maria Pyra. W kościele oglądać można było jedyną w Stargardzie ruchomą szopkę.

W miniony piątek na terenie całej Polski, w tym również na drogach powiatu stargardzkiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”.

W dniu 4 stycznia 2018 r. odbyła się kolejna akcja poboru krwi w Zespole Szkól Nr 5 w ramach XV edycji Młoda Krew Ratuje Życie.

on 04 styczeń 2018

Stargardzcy  policjanci otrzymali nowe radiowozy. Pojazdy służyć będą funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego.

on 28 grudzień 2017

Starostwo Powiatowe w Stargardzie odwiedziła dziś grupa młodzieży w barwnych strojach. Kultywując tradycję kolędowania w ramach ogólnopolskiej akcji „kolędnicy misyjni” zbierali datki na rzecz dzieci w Syrii i Libanie.

on 28 grudzień 2017

Stargardzcy policjanci przypominają, że nieumiejętne używanie środków pirotechnicznych może stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia oraz mienia. Kupując fajerwerki sprawdzajmy ich termin ważności, uważnie czytajmy zalecenia producenta dotyczące ich obsługi. Nie kupujmy fajerwerków przeterminowanych bądź wycofanych z obiegu.

Od 3 do 30 listopada trwał plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego. W plebiscycie tym wystartowało ponad 390 dzielnicowych z całego garnizonu. Przez miesiąc oddano na nich ponad 16000 głosów. Wśród pierwszej dziesiątki znalazł się st. sierż. Adrian Szwed oraz sierż. szt. Andrzej Dawidowicz – dzielnicowi z Posterunku Policji w Dolicach.

Stargardzcy policjanci wspólnie z komisarzem „Inkiem” zachęcali do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili Przedszkole Niezapominajki oraz Szkołę Podstawową nr 6 w Stargardzie.

Wczoraj w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się koncert wyjątkowego artysty – Mieczysława Szcześniaka. Wokaliście towarzyszyła utalentowana stargardzka młodzież, która wzięła udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez artystę. Podczas koncertu zebrani usłyszeli najważniejsze dla artysty i publiczności  piosenki, m.in.  „Przytul mnie mocno”, „Spoza nas”,  „O niebo lepiej”, i „Nierówni”. Te i inne utwory na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki.

14 grudnia 2017 roku odbyło się ,,Spotkanie Świąteczne”, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima w Stargardzie. Na gości czekały przysmaki wigilijne oraz serdeczna atmosfera.

Od kilku dni w sklepach i na ulicach panuje tłok. Ludzie dźwigają ciężkie pakunki,  przeciskają się w wąskich przejściach na bazarach, sklepach i ulicach.  Panuje nerwowa atmosfera.  A wszystko po to, by Boże Narodzenie i poprzedzająca je wigilia miały uroczystą oprawę. Trudno bowiem wyobrazić sobie święta bez smażonego karpia, barszczyku z uszkami czy pstrąga w galarecie, a tym bardziej bez migocącej kolorowymi światełkami choinki z prezentami.

W dniu 12.12.2017 r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Bezpieczeństwem dotyczące problemu bezdomności w Powiecie Stargardzkim.

on 15 grudzień 2017

Spotkanie Wigilijne w Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Stargardzie odbyło się 13 grudnia 2017 r. Zaproszono gości, którzy na co dzień w rozmaity sposób wspierają działanie COPOW.

W tym roku obchodziliśmy 300 rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej na Jasnej Górze. Klasztor Jasnogórski wraz z Radą Szkół Katolickich zorganizowali z okazji tej rocznicy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Jasnej Górze dla klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

Zarząd Powiatu Stargardzkiego podjął Uchwałę Nr 2073/17 z dnia 14 grudnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.

13 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Nr 1w Stargardzie odbyła się kolejna akcja poboru krwi pn. „Młoda Krew Ratuje Życie”.

on 14 grudzień 2017

W Studio Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard rozbrzmiewały już kolędy! Utalentowana młodzież Z ii Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie pod kierunkiem Pani Wioletty Brzęckiej i ks. Marcina Miczkuły pracowała nad nagraniem płyty.

Wczoraj mieszkańcy kolejnych miejscowości w naszym powiecie zostali wyposażeni w odblaski. Akcja jest już dobrze znana i cieszy się dużą popularnością. Tym razem odbyła się na ulicach Kobylanki, Witkowa i Dolic.

on 13 grudzień 2017

W czwartek 7 grudnia w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbył się „Festiwal tradycyjnych potraw wigilijnych”. Prezentowano potrawy regionalne, ekologiczne, a także produkty z Listy Produktów Tradycyjnych Województwa Zachodniopomorskiego. Usłyszeć można było również kolędy w wykonaniu Kapeli Ludowej Pyrzyczanie z Pyrzyc.

Szlachetna Paczka to akcja społeczna , w której pomaga się konkretnym osobom i rodzinom. Akcja jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Cyklicznie gmina Stargard organizuje dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru gminy warsztaty. Tradycyjnie pod koniec listopada tematem warsztatów są Święta Bożego Narodzenia.

on 13 grudzień 2017

Sobotni bieg zimy był podsumowaniem tegorocznej – już  VII edycji Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku.  Jest to cykl biegów i marszów Nordic Walking na dystansie 5,4 km. Zawody są organizowane w każdej porze roku.

on 12 grudzień 2017

W dniu 8 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK zorganizowane przez Rejonową Radę HDK PCK w Stargardzie. Dzięki przychylności dyrekcji szkoły spotkanie odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego. Podczas uroczystości zostały wręczone Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II i III stopnia.

on 11 grudzień 2017

Stargardzcy mundurowi na terenie Powiatu Stargardzkiego uświadamiają kierowców, że alkohol pogarsza koordynację ruchów, wzrok oraz zmniejsza szybkość reakcji.

7 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie odbył się etap wojewódzki konkursu „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” kontrolują prawidłowe ustawienie świateł. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na występujące, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, zagrożenia związane z uczestniczeniem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem.

Powszechnie wiadomo, że krew jest lekiem bezcennym, niezastąpionym. Wiedzą o tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie, którzy postanowili podzielić się cząstką siebie, aby uratować komuś życie, niejednokrotnie przełamując swoje wewnętrzne lęki.

Zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicz w Stargardzie Konkurs recytatorski utworów Adama Mickiewicza i Bolesława Leśmiana odbył się wczoraj. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Mundurowi ze Stargardu wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Rady BRD podobnie jak funkcjonariusze na terenie całego kraju prowadzą działania w ramach akcji „Dzień Odblasków 2017”. Uczestnicy akcji przekazywali elementy odblaskowe mieszkańcom Suchania, Dobrzan i Marianowa oraz zachęcali do korzystania z nich również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli w obszarze zabudowanym.

on 07 grudzień 2017

Sezon grzewczy jest już w pełni. Co roku w tym okresie dochodzi w Polsce do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilkudziesięciu ze skutkiem śmiertelnym. Te dane wskazują na ciągle niską świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą czad.

on 07 grudzień 2017

Światowy Dzień Wolontariusza obchodziliśmy we wtorek 5 grudnia. Tego dnia  Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie zorganizował podsumowanie pracy wolontariuszy naszego powiatu.

on 07 grudzień 2017

W Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza oglądać można wystawę będącą finisażem projektu „Bramy do Przyszłości”, na który składał się polsko-niemiecki plener malarski, wystawy objazdowe oraz wernisaż. Projekt realizował Powiat Stargardzki wspólnie ze Stowarzyszeniem Sztuk Plastycznych „Brama”, a dofinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Grupa nieformalna mieszkańców Sołectwa Krąpiel z opiekunem - Stowarzyszeniem „DZIESIĄTKA” Sołectwo Krąpiel zakończyła w dniu 30.11.2017r. realizację projektu pn. „Bocianie gniazdo - odnowa” dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach „Programu SPOŁECZNIK – zachodniopomorskiego systemu wspierania inicjatyw oddolnych”.

W nawiązaniu do obchodzonego co roku 1 grudnia Światowego Dnia AIDS, wczoraj w Starostwie Powiatowym w Stargardzie odbyło się spotkanie z młodzieżą szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych dotyczące problemu HIV/AIDS oraz zagrożenia wynikającego z zażywania dopalaczy.