Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/02kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/02kd

Spotkanie diabetycy27 lutego w starostwie odbyło się spotkanie edukacyjne dla diabetyków i ich rodzin. Było to pierwsze z cyklicznych szkoleń organizowanych w ramach prospołecznego projektu Akademia Edukacji Diabetologicznej, do którego przystąpił Powiat Stargardzki.

Uczestników przywitała Wicestarosta Iwona Wiśniewska wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Adamem Chrałowiczem.

Myślę, że poza informacjami ze szkoleń, skorzystacie Państwo również na wymianie informacji oraz rad między sobą – powiedziała na wstępie wicestarosta, jednocześnie życząc wszystkim dobrego zdrowia.

Podczas pierwszego spotkania pielęgniarka diabetologiczna Elżbieta Drobik wprowadziła w ogólne zagadnienia związane z cukrzycą. Omówiła między innymi jej typy, objawy oraz czynności, o których powinni pamiętać diabetycy, tj. odpowiedni dobór wysiłku fizycznego, a także regularne pomiary glikemii i ciśnienia. Następnie dietetyk Adrianna Jankowska opowiedziała o zbilansowanej diecie osób chorych na cukrzycę. Uczestnicy spotkania zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia, dowiedzieli się, jakie produkty są wskazane, a jakich powinni unikać.

Powiat Stargardzki zaprasza na spotkania edukacyjne mające na celu propagowanie wiedzy o cukrzycy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 14.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim przy ul. Skarbowej 1, w sali 103 (I piętro). Kolejne spotkania zaplanowano na:  27 marca, 25 kwietnia i 29 maja 2015 r.

{gallery}rok2014/marzec2015/02kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma, Powiat Stargardzki