Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/01kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/01kd

Jubileusz II LOII Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stargardzie Szczecińskim ma już ćwierć wieku. W dniach 27-28 lutego zorganizowano jubileuszowe obchody, które przyciągnęły nie tylko obecnych uczniów oraz nauczycieli, ale także dawnych pracowników i absolwentów.

Obchody 25-lecia rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele NMP Królowej Świata. Następnie w szkole przy ul. Mieszka I odbyła się uroczysta gala. W programie artystycznym wykorzystano motywy z historii szkoły oraz jej współczesności. Absolwenci i uczniowie II LO pokazali talenty wokalne, muzyczne, taneczne i recytatorskie. Po gali, zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie, oglądali wystawy zdjęć pokazujących życie szkolne na przestrzeni lat i wpisywali się do księgi pamiątkowej. W uroczystości wzięli udział m.in.:  założycielka szkoły i pierwsza dyrektor Irena Brylańska, była dyrektor Irena  Fronczak, obecny dyrektor Andrzej Kałuża, a także przedstawiciele władz powiatowych: Wicestarosta Iwona Wiśniewska i Członek Zarządu Powiatu  Adam Chrałowicz. Z okazji jubileuszu na potrzeby szkoły Powiat Stargardzki zakupił telewizor.

28 lutego szkoła była otwarta dla absolwentów. Witali ich dyrektor II LO Andrzej Kałuża i wicedyrektorzy Anetta Lipnicka i Robert Goździk. Chętnych do odwiedzenia dawnych murów szkolnych nie brakowało. Absolwenci wpisywali się do księgi pamiątkowej, zwiedzali szkołę. Wzruszeniom i wspomnieniom nie było końca.

{gallery}rok2014/marzec2015/01kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma