Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/09kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/09kd

70. rocznica5 marca na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. Władysława Reymonta odbyły się uroczystości upamiętniające zdobycie miasta Stargard Szczeciński przez wojska sowieckie. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę tego wydarzenia.

Na cmentarzu spotkali się mieszkańcy, w tym liczna grupa młodzieży, a także przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, Wojska Polskiego oraz organizacji kombatanckich. Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty oraz zapaliły znicze. O historycznych dla Stargardu wydarzeniach opowiedziała Jolanta Aniszewska, Zastępca Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Organizatorami obchodów rocznicowych byli: Prezydent Miasta i Dowódca Garnizonu Stargard Szczeciński.

{gallery}rok2014/marzec2015/09kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma