Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/10kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/10kd

Konkurs motoryzacyjnyIX Konkurs Motoryzacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych za nami. Uczniowie swoją wiedzę z motoryzacji mieli okazję sprawdzić 3 marca w Zespole Szkół nr 5. Najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum w Węgorzynie.

Konkurs ma na celu popularyzowanie znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu budowy i diagnostyki pojazdów samochodowych. W IX edycji konkursu wzięło udział dziesięć gimnazjów ze Stargardu, Dobrzan, Węgorzyna, Chociwla i Starej Dąbrowy.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, znajomości historii motoryzacji polskiej oraz pomocy przedmedycznej. Część druga była praktyczna – polegała na rozpoznaniu i opisaniu przeznaczenia elementów budowy pojazdów samochodowych. W przerwie odbył się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Panią Krystynę Kurek.

Zaraz za zwycięską drużyną z Węgorzyna, uplasowało się Gimnazjum Gminy Stargard. Trzecie miejsce zajęło natomiast Gimnazjum nr 1 w Stargardzie Szczecińskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyła Wicestarosta Iwona Wiśniewska. Dodatkowo dla uczniów najlepszej drużyny i jej opiekuna współpracująca ze szkołą firma Rolgwar ufundowała nagrodę specjalną. Wręczyli ją: prezes firmy Franciszek Błaszak oraz wiceprezes Bożena Florysiak.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Kierownika Warsztatów Zespołu Szkół nr 5 Arkadiusza Zielińskiego oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu: Krzysztofa Szylińskiego, Arkadiusza Popiołka i Krzysztofa Bielskiego.

{gallery}rok2014/marzec2015/10kd{/gallery}