Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/11kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/11kd

IMG 07187 marca Zespół Szkół Budowlano-Technicznych był gospodarzem i organizatorem XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W zawodach wzięło udział siedem szkół.

Swoich reprezentantów wystawiły szkoły: Zespół Szkół Budowlanych ze Szczecina, Zespół Szkół Nr 7 z Koszalina, Zespół Szkół Nr 3 ze Szczecinka, Zespół Szkół Nr 2 z Wałcza, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych z Gorzowa i Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu Szczecińskiego.

Test obejmował zadania z zakresu wiedzy budowlanej. Troje najlepszych uczniów weźmie udział w następnym etapie – zawodach centralnych, które odbędą się w dniach 16-19 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Finaliści OWiUB ubiegać się będą o zwolnienie z egzaminu zawodowego, a laureaci – dodatkowo o indeks uczelni technicznych.

Dyplomy uczestnictwa i nagrody wręczyli uczestnikom: Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bronisław Stefanowicz i Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych Zbigniew Hering. Nagrody ufundowali sponsorzy: Stowarzyszenie Producentów Cementu, Fakro, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Mega, Atlas i Samsung.

Organizację imprezy powierzono ZSB-T między innymi dlatego, że szkoła oferuje szeroki zakres kierunków kształcenia związanych z budownictwem: technik urządzeń i systemów energii odnawialne, technik urządzeń sanitarnych, technik budowy dróg i mostów kolejowych, technik budownictwa, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

{gallery}rok2014/marzec2015/11kd{/gallery}