Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/13kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/13kd

konferencja GdanskDziałania na rzecz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb rynku pracy były tematem konferencji „Stawiamy na szkolnictwo zawodowe”, która odbyła się 5 marca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Organizatorzy wydarzenia, Ministerstwo Gospodarki i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, do uczestnictwa w konferencji zaprosili uczniów, nauczycieli, przedsiębiorców i samorządowców z województw, na terenie których PSSE prowadzi działalność. W konferencji wzięła udział m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik oraz kuratorzy oświaty i wychowania.

- Oferta edukacyjna szkół zawodowych w Polsce nie zawsze odpowiada wymogom rynku pracy. Tworzenie warunków rozwoju nowoczesnego szkolnictwa zawodowego jest zadaniem pilnym, a zarazem długofalowym i wymagającym współdziałania nie tylko władz oświatowych i samorządów, ale przede wszystkim przedsiębiorców i samych szkół – powiedziała Teresa Kamińska – Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o., będąca gospodarzem spotkania.

W trakcie konferencji zaprezentowano dobre praktyki w zakresie szkolnictwa zawodowego firm działających na terenie PSSE. Zebrani mieli możliwość wysłuchać prezentacji m. in. przedstawicieli Cargotec Poland sp. z o.o. ze Stargardu Szczecińskiego. Odbył się też panel dyskusyjny, którego tematyką było wypracowanie modelu efektywnego współdziałania szkół zawodowych z biznesem.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki uhonorowała statuetkami i dyplomami Ministerstwa Gospodarki uczniów, szkoły, inwestorów strefowych i samorządy lokalne promujące dobre praktyki w rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionach. Nagrodę w kategorii samorządów lokalnych za szczególne osiągnięcia na rzecz kształcenia zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w celu podnoszenia  jakości kształcenia młodzieży dla potrzeb lokalnego rynku pracy otrzymał także Powiat Stargardzki, reprezentowany przez Wicestarostę Iwonę Wiśniewską, a w kategorii szkół – Zespół Szkół Nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim, reprezentowany przez Dyrektora Tomasza Korytkowskiego. Dyplom za osiągnięcia w nauce i zachowanie podczas praktyk zawodowych, oraz za wysoką motywację do zdobywania wiedzy otrzymał uczeń tej szkoły z klasy III Technikum Mechatronicznego Filip Adamcewicz.

{gallery}rok2014/marzec2015/13kd{/gallery}