Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/21kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/21kd

8W dniu 12 marca przeprowadzono kolejną akcję „Młoda Krew Ratuje Życie” – tym razem w Zespole Szkól Nr 2. Wzięło w niej udział 49 uczniów. Po badaniach lekarskich zakwalifikowano do poboru 32 osoby, w tym jednego nauczyciela. Wszyscy podzielili się swoją cząstką życia w ilości 14,400 ml pełnej krwi.

Od początku 2015 roku do akcji włączyły się również szkoły ponadgimnazjalne: 13 stycznia –Zespół Szkół Nr 1, gdzie dla celów lecznictwa pozyskano 16,650 ml pełnej krwi od 37 uczniów, Zespół Szkół Budowlano-Technicznych, w której od 19 uczniów pozyskano 8,350 ml krwi, 12 lutego - II Liceum  Ogólnokształcące, gdzie krew oddało 31 uczniów w ilości 13,950 ml, 20 lutego – Zespół Szkól Nr 5, w której 29 uczniów oddało 13,050 ml krwi.

Podczas akcji w ZS Nr 2 młodzież w imieniu Starosty Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego odwiedziła Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Pani Małgorzata Złotek.

Sprawne przeprowadzanie akcji jest możliwe dzięki dobrej współpracy z dyrektorami szkół: Andrzejem Albrewczyńskim, Andrzejem Kałużą, Zbigniewem Jurkiewiczem, Zbigniewem Heringiem, Tomaszem Korytkowskim, Marcinem Przepiórą oraz nauczycielami w osobach: Agnieszka Woźniak, Agnieszka Świerczyńska, Ilona Nebratenko, Agnieszka Dyczko, Wiesława Kaszuba, Marzena Sztuba oraz z Terenową Stacją WCKiK ze Szczecina pod kierownictwem Pani dr Joanny Wysockiej-Milkiewicz i dr Heleny Małysa.

Akcje organizowała Rejonowa Rada HDK PCK w osobach: Kazimiera Niciejewska, Andrzej Łoń, Renata i Marian Wojtakajtisowie, Stanisław Maciejewski, Jacek Łagiewka, pod przewodnictwem Jerzego Bochenka

Tekst: Rejonowa RadaHDK PCK
Fot.Tadeusz Surma