pisPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie Szczecińskim poinformował o temacie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia, jaki ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia WHO. Jest to: Bezpieczeństwo żywności. Natomiast hasło przewodnie brzmi: „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”.

Choroby przenoszone drogą pokarmową są przyczyną ok. 2 milionów zgonów rocznie. Żywność zawierająca szkodliwe bakterie, pasożyty, wirusy oraz substancje chemiczne jest przyczyną ponad 200 chorób a nawet nowotworów.

Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest promowanie zasad Codex Alimentarius, które mówią o wytycznych postępowania w przetwarzaniu i obrocie żywnością oraz o wysokich standardach żywieniowych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi.