Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/22kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/22kd

Posiedzenie Rady18 marca odbyło się pierwsze w nowej kadencji posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Powołani zostali nowi członkowie, a także omówiono priorytety na 2015 rok.

Powiatową Radę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym tworzą m.in. przedstawiciele służb mundurowych, gmin, organizacji i stowarzyszeń, Starostwa Powiatowego oraz Zarządu Dróg Powiatowych. Nową przewodniczącą Rady została Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu. Ponadto do stałego składu dołączyli: Jacek Liwak – Burmistrz Ińska, Stanisław Szymczak – Burmistrz Chociwla, Czesław Kopacki – Zastępca Wójta Gminy Dolice, Marcin Malkiewicz – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji, Robert Kaciupa – przedstawiciel Placówki Żandarmerii Wojskowej oraz Gerard Koniecki – Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej.

Na początku posiedzenia przewodnicząca wręczyła akty powołania nowym członkom. Następnie naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Jacek Staniszewski zaapelował o to, aby w radzie zasiedli także przedstawiciele zarządów dróg wojewódzkich i krajowych. W dalszej części przyjęto regulamin Rady i omówiono priorytetowe działania na 2015 rok. Szczególną uwagę Rada zwróci na bezpieczeństwo pieszych, na zagrożenia jakie generują nietrzeźwi kierowcy oraz na zagrożenia przy drogach. Rada, tak jak w poprzednich latach, będzie wspierała działania prewencyjno-edukacyjne, w tym organizację imprez i konkursów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat działań dotyczących poprawy i bezpieczeństwa infrastruktury drogowej w powiecie stargardzkim.

{gallery}rok2014/marzec2015/22kd{/gallery}