Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/25kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/25kd

Spotkania z Edukacja VIIPonad 1300 uczniów zapoznało się z ofertą szkół podczas VII Spotkań z Edukacją, które odbyły się 20 marca. Przedsięwzięcie zorganizował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Gimnazjum nr 4 i Zespołem Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim.

Celem Spotkań jest przede wszystkim zaprezentowanie szerokiej oferty edukacyjnej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na nowy rok szkolny, a także wspieranie szkół i placówek oświatowych w realizacji zadań dotyczących efektywnego nauczania i wychowania uczniów na miarę XXI wieku. W tym roku osoby, które odwiedziły Zespół Szkół nr 2 oraz Gimnazjum nr 4, miały okazję poznać oferty gimnazjów: nr 1, 2, 3, 4, Gimnazjum Gminy Stargard, Gimnazjum Integracyjnego w ZSO, Gimnazjum Katolickiego, Zespołu  Szkół  Specjalnych  oraz  szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, ZS nr 1, 2, 5, ZSB-T, CKP i Bursy Szkolnej.

Prezentacje były niezwykle pomysłowe i nie sprowadzały się jedynie do rozdawania biuletynów informacyjnych. Uczniowie w oryginalny sposób prezentowali swoje osiągnięcia oraz to, czym zajmują się w szkołach. Były też filmy reklamowe, degustacja słodkości, a przede wszystkim rozmowy ze starszymi kolegami. Wszystko to miało jeden cel -  ułatwić podjęcie decyzji w sprawie wyboru przyszłej szkoły i kierunku kształcenia.

Uczestnicy VII Spotkań z Edukacją wysłuchali także wykładu wygłoszonego przez  prof. nadzw.  Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, dr hab. Monikę Jaworską-Witkowską na temat: „Twórcze mieszaniny (dla) edukacji. Literatura i freestyle badawczy”.   Spotkaniom towarzyszyły także ekspozycje wydawnictw edukacyjnych. Nauczyciele poznali  najnowsze edycje podręczników szkolnych, poradników metodycznych, pozycji naukowych, pomocy dydaktycznych i zapowiedzi wydawnicze. Uczestniczyli także w warsztatach metodycznych na tematy: „Fotografia – moja pasja. Światło i cień” poprowadzonych przez Bohdana Kowalskiego, oraz „Czy mamy to przepisać? Rola zeszytu przedmiotowego w dobie podręczników wieloletnich” poprowadzonych przez  Ewę Białkowską.

Oprócz uczniów i nauczycieli, w tegorocznej imprezie wzięli również udział dyrektorzy szkół, przedstawiciele placówek oświatowych oraz władz samorządowych, w tym Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Zastępca Prezydenta Miasta Rafał Zając.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Stargardzki i Prezydent Miasta Stargard Szczeciński.

{gallery}rok2014/marzec2015/25kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma