Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/28kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/28kd

dkms w szkolachW ubiegłym tygodniu zakończyła się akcja „Szkoły wspólnie przeciwko białaczce – Stargard Szczeciński” Fundacji DKMS. Tym samym, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stargardzkiego dołączyli do ogólnopolskiej rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Akcja, do której włączył się również Powiat Stargardzki, miała na celu przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat dawstwa szpiku oraz sytuacji pacjentów czekających na swojego „bliźniaka genetycznego” w Polsce. W naszym kraju białaczkę co roku diagnozuje się u około 10 000 osób. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

W szkołach ponadgimnazjalnych koordynatorka akcji Agnieszka Myszkowska poprowadziła prelekcje dla uczniów, a następnie przeprowadzano rejestrację potencjalnych dawców. Przez kilka dni zarejestrowano 58 osób. Akcję zorganizowano, aby znaleźć „bliźniaka genetycznego” m.in. dla 3,5-letniej Hani z Łodzi. Dziewczynka ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jedyną szansą na jej przeżycie jest przeszczepienie komórek macierzystych i szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Więcej informacji na: www.dkms.pl

{gallery}rok2014/marzec2015/28kd{/gallery}