Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/29kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/29kd

Podpisanie umow patronackich25 marca Zespół Szkół nr 1 podpisał umowy patronackie z firmami: Bridgestone, Cargotec oraz Procyon. To gwarancja dalszej współpracy, dzięki której najlepsi uczniowie mają możliwość odbywania praktyk, staży, a w przyszłości nawet zatrudnienia.

Jeszcze w 2013 roku samorządy powiatowy i miejski podpisały porozumienie w sprawie współpracy dotyczącej pośrednictwa w kontaktach z przedsiębiorcami. Półtora roku temu Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Budowlano-Technicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego włączyły się do ogólnopolskiego projektu „Najlepszy w zawodzie” finansowanego z unijnych funduszy.

- Projekt się kończy, ale warto go kontynuować. Będziemy chcieli dalej z Państwem współpracować, stąd pomysł objęcia patronatów nad klasami – wyjaśnił dyrektor ZS nr 1 Tomasz Korytkowski.

Dobra współpraca ze stargardzkimi firmami pozwoliła na wyszczególnienie różnic programowych, które uczniowie realizowali podczas zajęć specjalistycznych. Ponadto, mieli zajęcia z języka obcego zawodowego. Pięciu najlepszym uczniom z każdej grupy biorącej udział w projekcie zagwarantowano płatne staże zawodowe.

Wicestarosta Iwona Wiśniewska przyznała, że Powiat Stargardzki od wielu lat wspiera rozwój kształcenia zawodowego, ale nawet największe wysiłki w tym kierunku nie przyniosłyby efektu, gdyby nie otwartość ze strony środowiska pracodawców. - Dostosowaliśmy Państwa potrzeby do programu nauczania. Chcemy, by nasi absolwenci byli atrakcyjni na rynku pracy – mówiła podczas spotkania.

Za ułatwienie kontaktów ze stargardzkimi firmami, dyrektor ZS nr 1 podziękował również obecnemu na spotkaniu Prezydentowi Sławomirowi Pajorowi.

Przedstawiciele firm: Bridgestone, Cargotec i Procyon nie kryli zadowolenia z kontynuacji działań projektowych. Zgodnie stwierdzili, że nawiązanie współpracy to zarówno korzyść dla nich, jak i dla uczniów. Na koniec spotkania przedstawiciele firm wraz z dyrektorem Tomaszem Korytkowskim podpisali umowy patronackie.

{gallery}rok2014/marzec2015/29kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma