Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2014/marzec2015/32kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /rok2014/marzec2015/32kd

szkolenie diabetologiczne 227 marca w starostwie odbyło się drugie spotkanie edukacyjne dla diabetyków i ich rodzin. Cykliczne szkolenia są organizowane w ramach prospołecznego projektu Akademia Edukacji Diabetologicznej, do którego przystąpił Powiat Stargardzki.

Uczestników spotkania przywitał Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Członkiem Zarządu Adamem Chrałowiczem. Podczas drugiego spotkania diabetycy dowiedzieli się, że na leczenie cukrzycy oprócz farmakoterapii, składa się kilka czynników takich jak: zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta, aktywność fizyczna czy motywacja pacjenta do leczenia. Ponadto, pielęgniarka diabetologiczna Elżbieta Drobik przybliżyła słuchaczom tematykę rodzajów insulin i sposobów ich podawania.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja dietetyk Adrianny Jankowskiej pt. „Metody leczenia cukrzycy, a żywienie- zasady zdrowego żywienia”. Pani Adrianna w przystępny sposób opowiedziała o piramidzie zdrowego żywienia, a także dała praktyczne przykłady, w jaki sposób chorzy na cukrzycę powinni układać swoje jadłospisy. Miłym akcentem było wystąpienia Pana Jana – jednego z uczestników, który przedstawił fakty i mity związane z cukrzycą.

Spotkanie edukacyjne zakończyły życzenia wielkanocne złożone uczestnikom przez Starostę Stargardzkiego, a także poczęstunek w postaci zdrowych jabłek.

Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 17 kwietnia o godz. 13.00 w sali starostwa, a tematem przewodnim będzie aktywność fizyczna.

{gallery}rok2014/marzec2015/32kd{/gallery}

Fot. Tadeusz Surma; Starostwo Powiatowe