jablkaDużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyła się akcja „Powiat Stargardzki na bombie witaminowej”. Przy ulicy Wyszyńskiego w środę rozdawane były darmowe jabłka z polskich sadów, a wszystkiemu towarzyszyła kampania informacyjna o zdrowym odżywianiu.

Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Progress, Oddział Terenowy w Stargardzie przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Złoty Szpon” z Dobrzan oraz Powiatem Stargardzkim. W jej sprawnym przeprowadzeniu pomogli wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Happening miał na celu propagowanie spożywania warzyw i owoców jako źródła witamin. Jednocześnie, był doskonałą okazją, aby pokazać jak dobre są jabłka z polskich sadów.

Fot. Tadeusz Surma