Targi Pracy III„Bądź aktywny mimo niepełnosprawności” – zachęcali organizatorzy III Targów Pracy i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Spotkania z pracodawcami i doradcami zawodowymi odbyło się 14 kwietnia w Klubie Wojskowym.

Na targach było około trzydziestu wystawców, wśród nich m.in. urzędy pracy – powiatowy oraz wojewódzki, szkoły, stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych, a także przedsiębiorstwa, które zatrudniają i chcą zatrudniać niepełnosprawnych. Oprócz ofert pracy, nie zabrakło także wskazówek, jak i gdzie się szkolić oraz zdobywać nowe kwalifikacje. W Klubie Wojskowym można było również zbadać poziom cukru i ciśnienia.

Organizatorem targów było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Koło w Stargardzie oraz Centrum Wolontariatu Stargard. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, który odwiedził uczestników targów wraz z Wicestarostą Iwoną Wiśniewską.

Fot. Starostwo Powiatowe, Tadeusz Surma