Głównej zawartości

olimpiada turystycznaW dniach 8-11 kwietnia w Spale przeprowadzono etap centralny II Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W grupie 36 finalistów znaleźli się uczniowie Technikum obsługi turystycznej Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie Szczecińskim: Dorota Krysiak i Piotr Gozdek.


Aby znaleźć się w etapie centralnym trzeba było przejść eliminacje szkolne, a następnie etap okręgowy, w którym uczestniczyło ponad 200 uczniów z całej Polski. Podczas zmagań uczestników olimpiady w Spale uczniowie rozwiązywali test oraz prezentowali przygotowane przez siebie wystąpienia na temat: „Małe też może być piękne – potencjał turystyczny miejsc i obszarów”. Spośród uczestników eliminacji zawodów III stopnia do finału zakwalifikowało się 15 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów łącznie w pierwszej i drugiej części eliminacji. W ścisłym finale znalazła się również  uczennica ZS nr 1 Dorota Krysiak. Finał polegał na opracowaniu programu wycieczki po wybranym mieście Europy, na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatorów. Następnie uczniowie wykorzystując techniki prezentacji i sprzedaży produktu przedstawiali swoją propozycję.

Wszyscy uczestnicy etapu centralnego zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego (wynik 100%) oraz mogą być przyjęci na wybrane kierunki studiów wyższych bez postepowania rekrutacyjnego. Sukces uczniów stargardzkiego Zespołu Szkół nr 1 jest efektem wielu lat nauki i współpracy z  nauczycielami przedmiotów zawodowych w Technikum obsługi turystycznej.