Mistrzostwa PCK 2015Udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach musiały cztery zespoły biorące udział w XXIII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Rozstrzygnięto je 17 kwietnia na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie.

Poziom zawodów był bardzo wyrównany. Kilkuosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych wykazały się dużą wiedzą z zakresu ratownictwa. Doskonale przygotowano także same zawody – inscenizacje wypadków były bardzo realistyczne. Grupa Ratownictwa zorganizowała cztery stacje, na których startujące zespoły wykazywały się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Młodzi ratownicy musieli poradzić sobie  m.in. z pomocą osobom poparzonym wrzątkiem, mężczyźnie ze zmiażdżoną dłonią czy osobie, która zakrztusiła się pokarmem. Rozwiązywali także test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół nr 2, drugie – I Liceum Ogólnokształcące, a trzecie – Zespół Szkół nr 1. W zawodach wzięła udział także drużyna Zespołu Szkół nr 5.  Puchary oraz upominki dla najlepszych ekip wręczyli: Członek Zarządu Powiatu Adam Chrałowicz, Dyrektor ZS nr 1 Tomasz Korytkowski oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Stargardzie Marek Stankiewicz.

W maju zwycięzcy mistrzostw rejonowych zmierzą się z drużynami z województwa zachodniopomorskiego podczas Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy się w Szczecinie.

Fot. Powiat Stargardzki