Głównej zawartości

konferencja cukrzycaZa nami kolejne spotkanie dla diabetyków organizowane w Starostwie Powiatowym w ramach prospołecznego projektu Akademia Edukacji Diabetologicznej, do którego przystąpił Powiat Stargardzki. Tym razem wiedzę teoretyczną wzbogacono o odrobinę praktyki…


Uczestników spotkania przywitał Członek Zarządu Powiatu Adam Chrałowicz. Frekwencja jak zwykle dopisała. Wykład poprowadziły: pielęgniarka diabetologiczna Elżbieta Drobik oraz dietetyk Adrianna Jankowska. Tym razem tematem przewodnim był wysiłek fizyczny.

„Wysiłek fizyczny obniża cukier, cholesterol, ciśnienie, wpływa korzystnie na serce, obniża masę ciała i wpływa korzystnie na samopoczucie” – mówiła Pani Elżbieta Drobik. Zaznaczyła jednak, że w przypadku diabetyków, powinien być on skonsultowany z lekarzem. Osoby chorujące na cukrzycę dowiedziały się także, jak dobrać posiłek do wysiłku fizycznego oraz poziomu cukru.

Na koniec, wszyscy wzięli udział w teście wiedzy na temat cukrzycy. Aby zachęcanie do aktywności fizycznej nie poszło na marne, panie prowadzące wykład zachęciły do wspólnego odtańczenia tańca diabetyków, czyli DiabeDance. Początkowy opór szybko zamienił się w radość i poczucie satysfakcji.

Fot. Powiat Stargardzki