IV Polonez MaturzystowJuż po raz czwarty maturzyści z powiatu stargardzkiego wzięli udział w Stargardzkim Polonezie Maturzystów. Imprezę 17 kwietnia zorganizowała Stargardzka Szkoła Wyższa Stargardinum pod patronatem Starosty Stargardzkiego oraz Prezydenta Miasta.

Celem tego podniosłego wydarzenia jest podtrzymywanie tradycji odtańczenia naszego polskiego tańca narodowego przed tak ważnym egzaminem jakim jest matura  - zapowiadali organizatorzy. I rzeczywiście, atmosfera towarzysząca imprezie była bardzo podniosła. Uczniowie wystąpili w tradycyjnych strojach. W rytm poloneza przeszli ulicami miasta spod siedziby szkoły Stargardinum na Rynek Staromiejski, gdzie odbył się finał imprezy. Pochody polonezowe poprowadzili stargardzcy parlamentarzyści: Zofia Ławrynowicz i Sławomir Preiss.  Na Rynku do tańca przyłączyli się pozostali uczniowie, a także dzieci z przedszkola. Uczniowie I LO zaprezentowali także grecki taniec zorba. Powodzenia, nie tylko w tańcu, ale także na egzaminie dojrzałości, życzyli maturzystom zaproszeni goście, m.in.: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Sowa.

Fot. Tadeusz Surma