Turniej w RDUczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jednym z zadań było pokonanie miasteczka rowerowego stosując się do znaków drogowych i sygnalizacji.

Eliminacje zorganizowano w piątek na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie. Uczniowie mieli do pokonania rowerowe miasteczko, tor przeszkód, a także musieli rozwiązać test z zasad w ruchu drogowym i pomocy przedmedycznej. Ci, którzy poradzili sobie najlepiej, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Stargardzki i Miasto Stargard Szczeciński. Były to tablety, słuchawki i zegarki.

W kategorii szkół podstawowych niekwestionowanym liderem była Szkoła Podstawowa w Ińsku. To właśnie w niej uczą się zdobywcy trzech pierwszy miejsc: Małgorzata Zapart, Tomasz Delik, Iza Czerwonka. W klasyfikacji generalnej wśród gimnazjów najlepsze było Gimnazjum nr 3 w Stargardzie. A indywidualnie, zwyciężył Konrad Janoch z Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zajął Piotr Grabczak z Gimnazjum nr 4, a trzecie – Bartosz Sokołowski z Gimnazjum nr 3.

Eliminacje powiatowe zorganizowała Komenda Powiatowa Policji i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie.

Fot. Powiat Stargardzki, KPP