Głównej zawartości

olimpiada logistyczna17 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej i wręczono nagrody najlepszym młodym logistykom. Czternaste miejsce zajął Jakub Malinowski, uczeń trzeciej klasy o profilu technik logistyk w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim.

Tak wysoki wynik uczeń uzyskał po rozwiązaniu trzech zadań problemowych dotyczących gospodarki zapasami. Za swoje nieprzeciętne umiejętności otrzymał cenne nagrody rzeczowe oraz zaświadczenie o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu zawodowego. Jakub, jak i pozostałe grono 70 finalistów, przeszedł niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7, 5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że reprezentant Zespołu Szkół nr 2 po raz pierwszy brał udział w tej olimpiadzie. Jakub Malinowski do olimpiady przygotowywał się pod kierunkiem Pani Jolanty Stępczyńskiej.  

Zadania finałowe wymagały nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział niemal 7500 uczestników z 237 miast z całej Polski. Po szkolnych eliminacjach, w grze o indeks WSL, staże praktyki i cenne nagrody pozostało 515 uczniów. 71 z nich zakwalifikowało się do finału, a podczas gali ogłoszono najważniejszą dwudziestkę.  Hasłem siódmej edycji była gospodarka zapasami – tej dziedziny logistyki dotyczyła zatem większość pytań i zadań, z którymi mierzyli się olimpijczycy.