Konkurs bezpieczenstwoRozstrzygnięto powiatowe eliminacje XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2014/2015. Prace plastyczne na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu przygotowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu stargardzkiego.

Dziś w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji zorganizowanych wspólnie przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Powiat Stargardzki. Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Członek Zarządu Powiatu Adam Chrałowicz oraz Zastępca Komendanta PPSP  Sławomir Łagonda, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom.

- Wierzę, że to, co przekazaliście w swoich pracach, będzie towarzyszyć Wam w codziennym życiu. Przekazujcie tę wiedzę swoim koleżankom i kolegom z klasy, rodzeństwu, a także osobom starszym, bo im również zdarza się zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – powiedział starosta.

Wszystkie nagrodzone prace wezmą udział w kolejnym, wojewódzkim etapie konkursu.

Kategoria klas 1-3 szkół podstawowych:
I miejsce – Kamil Cimcioch, Szkoła Podstawowa Dobropole
II miejsce – Bartosz Leszek, Szkoła Podstawowa Strachocin
III miejsce – Paweł Maj, Szkoła Podstawowa Kunowo
Wyróżnienie – Julia Ruć, Szkoła Podstawowa Grzędzice
Wyróżnienie – Marcel Sieradzan, Szkoła Podstawowa Strachocin

Kategoria klas 4-6 szkół podstawowych:
I miejsce – Maciej Kusz, Zespół Placówek Oświatowych, Szkoła Podstawowa Chociwel
II miejsce – Julia Kosmal, Szkoła Podstawowa Strachocin
III miejsce – Amelia Jaroszczuk, Szkoła Podstawowa Pęzino
Wyróżnienie – Zuzanna Stępnik, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
Wyróżnienie – Zuzanna Rzążewska, Szkoła Podstawowa w Pęzinie