debata z mieszkancamiW czwartek przedstawiciele Policji, władz samorządowych miasta i powiatu, a także właściciele sklepów i lokali, spotkali się z mieszkańcami na debacie dotyczącej bezpieczeństwa w Stargardzie.

Inicjatorem spotkania zorganizowanego w Starostwie Powiatowym była Komenda Powiatowa Policji, której zamiarem było poznanie opinii    mieszkańców i wypracowanie wspólnych rozwiązań w celu wzmocnienia bezpieczeństwa. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim rejonu centrum miasta, okolic dyskotek, pubów i całodobowych sklepów.  Podczas dwugodzinnego spotkania mieszkańcy skarżyli się m.in. na hałas i uciążliwe zachowanie osób przy nocnych lokalach i sklepach, zlokalizowanych w pobliżu ich mieszkań.

Policja zapewniła, że sugestie mieszkańców są dla niej bardzo ważne i na pewno zostaną wzięte pod uwagę. Podczas wspólnej dyskusji częściowo wypracowano metody przyszłego działania.

Z mieszkańcami spotkali się m.in.: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Sławomir Hancewicz, naczelnicy Wydziału Prewencji, przedstawiciel z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Skarg, Komendant Straży Miejskiej Wiesław Dubij, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Zastępcy Prezydenta Miasta: Ewa Sowa i Rafał Zając.

Fot. Tadeusz Surma