II mistrzostwa scrabbleZawodnicy z całej Polski wzięli udział w II Mistrzostwach Stargardu w Scrabble, które rozgrywano przez dwa dni w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada. Słowne zmagania wygrał Kazimierz Merklejn ze Szczecina.

Do Stargardu przyjechali zawodnicy z różnych rejonów Polski, m.in. z Warszawy i Wrocławia – łącznie 55 osób. W dniach 25 i 26 kwietnia rozegrano 12 rund. Za Kazimierzem Merklejnem ze Szczecina, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Borsuk z Redy. Trzecie miejsce zajęła szczecinianka Alicja Grąbczewska. Najlepszym stargardzianem był Dariusz Kuć, zajmując trzynastą pozycję. Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Turniej odbył się pod patronatem Starosty Stargardzkiego i Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński.

Fot. Tadeusz Surma