W holu starostwa można oglądać zdjęcia z wypraw górskich na Puna de Atacama w Ameryce Południowej, autorstwa Edwarda Fudry. W środę Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski otworzył wystawę w ramach kolejnej edycji „Pasja – festiwal rajdów, wypraw i podróży”.

Alpinista i podróżnik Edward Fudro nie wziął udziału w wernisażu, ale o wejściach na szczyty miał okazję opowiedzieć w Stargardzie, w grudniu ubiegłego roku. Spotkanie odbyło się w ramach szóstej edycji „Pasji” – festiwalu organizowanego przez Stargardzki Klub Orientacji 15. Południk, a wspieranego przez Powiat Stargardzki. O wyprawie podczas wernisażu opowiedział Wojciech Wieczorek z 15. Południka.

Opis wyprawy znaleźć można na punadeatacama.pl, natomiast zdjęcia – będą w holu starostwa przez najbliższy miesiąc.

Fot. Tadeusz Surma