Kwiecień obfitował w sportowe sukcesy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stargardzkiego. Kończący się miesiąc był szczęśliwy dla sportowców z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2.

Trzecią szkołą w województwie zostali szczypiorniści ZS nr 1. Szkoła była organizatorem finału wojewódzkiego w piłce ręcznej chłopców 22 kwietnia. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły. System rozgrywek był pucharowy – zwycięzcy półfinałów zagrali w finale, przegrani rozgrywali mecz o trzecie miejsce.  Finał wygrał CKS Szczecin. Opiekunami stargardzkiej drużyny byli: Tomasz Szymczak i Piotr Kiełtyka

ZS nr 1 może poszczycić się także czwartą pozycją w województwie, w koszykówce chłopców. Drużyna odniosła sukces w finale wojewódzkim 23 kwietnia. W meczu o wejście do finału szkoła po emocjonującym spotkaniu przegrała po dogrywce z Zespołem Szkół nr 1 w Kołobrzegu zaledwie 48-45. Ostatecznie cały turniej wygrało X LO z Koszalina. Drugie miejsce zajął ZS nr 1 w Kołobrzegu, a trzecie – I LO w Szczecinie. W skład stargardzkiej reprezentacji weszli: Kenneth Marynowki, Kamil Szymański, Adrian Baran, Krystian Samsonik, Wiktor Bożek, Krzysztof Kluska, Mateusz Karpiński, Dawid Małkowski, Jakub Matul, Mateusz Pryć, Damian Kuligowski. Trenerami zespołu byli Tomasz Szymczak i Piotr Kiełtyka.

Czwarte miejsce i to w dodatku w całej Polsce, zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 2. Sukces ten odniosła na zawodach międzynarodowych i Finale Ogólnopolskim w biegach sztafetowych dziewcząt i chłopców – VENA INTERNASIONAL CROSS FESTIVAL 2015 na dystansie 8x800 m. W Łodzi 26 kwietnia powiat stargardzki reprezentowały trzy szkoły. Największy sukces odnieśli podopieczni Mariusza Stencla z Zespołu Szkół nr 2, którzy wywalczyli czwarte miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo dobry występ zanotowały także dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego zdobywając siódme miejsce spośród polskich i zagranicznych szkół. Natomiast żeńska drużyna Gimnazjum nr 3 ukończyła zawody na szesnastej pozycji.