Jubileusz 35-lecia obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Reptowie, w gminie Kobylanka. Uroczystości z tej okazji odbyły się 2 maja przed remizą strażacką.

Z okazji jubileuszu w intencji strażaków OSP odprawiona została Msza Święta. Po niej, podczas uroczystego apelu wręczono odznaczenia. W jubileuszowych obchodach wzięli udział mieszkańcy, strażacy ochotnicy, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie st. bryg. Wojciech Siergiej, Prezes OSP w Reptowie Wanda Kościelecka-Lisowska, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP Dariusz Zagrodzki, a także Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wójt Gminy Kobylanka Mirosław Przysiwek.  Zaproszeni goście wzięli udział w symbolicznym gaszeniu ognia.

- Rozpoczęta przed 35 latami działalność jednostki OSP służyła i nadal służy mieszkańcom powiatu stargardzkiego. Wszyscy, którzy wspierali jej szeregi dawniej oraz Ci, którzy służą dzisiaj, to ludzie o niezłomnych charakterach, wielkich sercach i równie dużej odwadze – mówił podczas uroczystości Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Fot.: Artur Marchlewicz "Wieści z Kobylanki"