Krajowe Centrum ds. AIDS organizuje konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS dla kobiet w ciąży lub planujących ciążę, organizowanym w ramach kampanii edukacyjnej „Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka”. Do udziału w konkursie zaprasza Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie Szczecińskim.

Ideą konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat HIV i AIDS oraz zwiększenie świadomości dotyczącej testowania w kierunku HIV wśród kobiet, a dzięki temu zmniejszenie liczby zakażeń HIV wśród nowo narodzonych dzieci. W konkursie mogą brać udział młode mamy, kobiety planujące macierzyństwo oraz inne kobiety w wieku prokreacyjnym.

Przedmiotem konkursu jest wykazanie się wiedzą na temat HIV i AIDS w kontekście macierzyństwa przez udzielenie odpowiedzi na pytania konkursowe umieszczone na stronie internetowej http://www.aids.gov.pl/kampanie/1test.2zycia/ w Strefie dla kobiet.Zgłoszenia do konkursu można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 22 maja 2015 r.

26 maja wśród wszystkich prawidłowo wypełnionych zgłoszeń Krajowe Centrum ds. AIDS wylosuje 50 Pań, które otrzymają nagrodę – książkę „Córeczka” autorstwa Liliany Fabisińskiej.

Zamieszczony na stronie regulamin określa szczegółowo warunki uczestnictwa w konkursie. Zapraszamy do odwiedzenia strony kampanii „Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka” – znajdują się na niej informacje, które pomogą w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi w teście wiedzy.

Krajowe Centrum ds. AIDS
Agenda Ministra Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Stargardzie Szczecińskim

Dodatkowych informacji w tej sprawie udziela:
Anna Kaczmarek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 331 77 81