Współpraca organizacji pozarządowych z samorządami w realizacji zadań ze sfery społecznej była tematem wczorajszego spotkania w Starostwie Powiatowym. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Progress, a patronat nad nim objął Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

„Współpraca z organizacjami pozarządowymi to jedno z najważniejszych zadań Powiatu Stargardzkiego” – przyznał na wstępie starosta, życząc jednocześnie owocnych obrad. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Zachodniopomorskiego Forum Organizacji Socjalnych, Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Prezes ZaFOS Iwona Żukiert opowiedziała o projekcie „Budowanie zachodniopomorskiej sieci organizacji pozarządowych ZaFOS”. Następnie Dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Anna Nowak omówiła wnioski z raportu badań „Kierunek współpraca”. Odbyła się także panelowa debata na temat współpracy NGO i JST.

Fot. Tadeusz Surma