Głównej zawartości

Kolejna edycja Powiatowych Konfrontacji Tanecznych pod patronatem Starosty Stargardzkiego za nami. W tym roku na scenie wystąpiło dziewięć zespołów a trzy najlepsze zakwalifikowały się do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Szczecinie.

W tanecznych konfrontacjach 16 maja w Stargardzkim Centrum Kultury udział wzięło łącznie 158 osób. Oceniało ich jury w składzie: Dorota Stankiewicz – przewodnicząca, Alicja Kamińska oraz Serafin Lisowski.

Nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł oraz wyróżnienie z klasyfikacją do etapu wojewódzkiego otrzymały zespoły: Ekspresja I za układ pt. „Iskierka Nadziei” (pod kierownictwem Ewy Bruckiej z Towarzystwa Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie), Aplauz V za układ pt. „OD-DO” (pod kierownictwem Beaty Górak z MDK w Stargardzie) oraz Ekspresja II za układ pt. „Roztańczone Abecadło” (pod kierownictwem Małgorzaty Nowak z Towarzystwa Przyjaciół MDK w Stargardzie).

Wyróżniono także inne zespoły. Mała Pasja, nad którym pieczę sprawuje Małgorzata Liwosz-Rogozińska z Towarzystwa Przyjaciół  MDK za układ „Skrzydlata poczta” otrzymała nagrodę w wysokości 300 zł. Torbę z upominkami od Powiatu Stargardzkiego wręczono zespołowi Respect Break Dance, a słodkie niespodzianki trafiły do zespołów: Keep Happy, Aplauz III oraz Pasja. Uczestnikom pogratulowała Wicestarosta Iwona Wiśniewska.


Fot. Tadeusz Surma