Głównej zawartości

VII sesja Rady Powiatu Stargardzkiego była szczególna ze względu na obecność honorowego gościa – Pana Jerzego Wąsiewicza. Panu Jerzemu wręczony został akt nadania tytułu Honorowego Komisarza Wystaw w Starostwie Powiatowym.

Wystawy w holu urzędu organizowane są niemal od początku istnienia Starostwa Powiatowego. Obecnie raz w miesiącu prezentowane są dzieła nowego artysty. Pomysłodawcą i osobą, która wdrożyła pomysł w życie, jest właśnie Pan Jerzy Wąsiewicz – miłośnik sztuk plastycznych i współorganizator wielu przedsięwzięć artystycznych w powiecie. To właśnie on przez wiele lat pełnił funkcję komisarza wystaw w holu starostwa, za co został wyróżniony podczas sesji Rady Powiatu 27 maja.

Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski przyznał, że gdyby nie Pan Jerzy, prawdopodobnie wiele wystaw w ogóle by się nie odbyło. W podziękowaniu za wkład w rozwój „powiatowej galerii” Pan Jerzy otrzymał kwiaty oraz grafikę autorstwa Ryszarda Balonia, przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Pan Jerzy zdradził, że sam również malował, a jego największą pasją była rzeźba, której przez pracę zarobkową nie mógł poświęcać dużo czasu. Ale to we mnie siedzi – powiedział podczas sesji. – Mam worek pomysłów. Robiłem to wszystko z pasją i myślą zainteresowania młodych ludzi, nie tylko w mieście, ale w różnych gminach, gdzie nie ma takiego kontaktu ze sztuką. Swoje wystąpienie zakończył słowami: Nie ma takiej drugiej galerii


Fot. Tadeusz Surma