W dniu 2 czerwca br. na boisku ORLIK przy Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim odbył się kolejny etap Turnieju ORLIK BASKETMANIA 2015 - Finał Makroregionalny Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych rocznik 2002 i 2003. Po wcześniejszych eliminacjach gminnych, Stargard Szczeciński reprezentowała drużyna chłopców  MKS Hetman - trenera Przemysława Mardosiewicza.

Finał Makroregionalny przebiegał w cyklu jednodniowym - w turnieju wzięło udział 8 zespołów z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Mecze  rozegrano systemem „każdy z każdym”, który wyłonił zwycięzców w dwóch kategoriach. Zwycięzcą w kategorii dziewcząt została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 35 ze Szczecina, która pokonała  drużyny z Gorzowa, Koszalina i Żar. W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna UKS Chromik Żary, która, jednym punktem, pokonała stargardzką drużynę MKS Hetman oraz drużyny z Koszalina i Drawska Pomorskiego.

Dzięki pięknej słonecznej pogodzie dopisali sympatycy koszykówki, którzy wspierali drużyny w sportowej walce. Uczestnicy, którzy oczekiwali na swoje mecze, mogli wziąć udział w grach i zabawach, zorganizowanych na świeżym powietrzu przez trenerów Orlika. Zawodnicy i zawodniczki koszykówki mogli  spróbować swoich sił w konkurencjach promujących zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną. Udział w propagowaniu tych dyscyplin sportu nagradzany był słodkimi upominkami.

W uroczystości wręczania nagród i zakończenia turnieju wziął udział Starosta Stargardzki – pan Ireneusz Rogowski oraz lokalne władze. Uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzców medalami oraz pucharami. Wyróżniono również najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju (Maja Brokowska – SP 35 Szczecin oraz Norbert Maciejak – UKS Chromik Żary), którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Patronat nad imprezą objął Starosta Stargardzki - Ireneusz Rogowski. Dodatkowym sponsorem był Stargardzki Klub Piccolo. Organizatorem tego Turnieju był trener Wojciech Górski przy pełnej koordynacji Dyrektora ZS nr 2 pana Marcina Przepióry, a obsługę Turnieju stanowili trenerzy boiska ORLIK na Os Zachód. Pomoc medyczną zapewniła pani Krystyna Kurek.

Dla wszystkich uczestników tego sportowego przedsięwzięcia dużym zaskoczeniem była tak wspaniale przygotowana i zorganizowana  impreza sportowa, a szczególne zadowolenie wyrażali zawodnicy i goście Turnieju z innych miejscowości.
Z pewnością Turniej ORLIK BASKETMANIA 2015 w Stargardzie Szczecińskim przyczyni się do znacznego zainteresowania tą dyscypliną sportu oraz do zwiększenia ilości osób korzystających z tego obiektu.

Tekst i Zdjęcia:
Jacek Podgórski - Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim