Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie zorganizowało festyn dla wszystkich rodzin zastępczych z terenu powiatu stargardzkiego – pod patronatem Starosty Stargardzkiego. Festyn odbył się 6 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4.

Do wspólnej zabawy przyłączyli się zaproszeni goście oraz rodziny zastępcze. Wszystkich uczestników powitała Dyrektor PCPR Irena Nawrocka oraz Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego Adam Chrałowicz, którzy podziękowali rodzinom zastępczym za ich wielkie oddanie i opiekę nad dziećmi.

Zabawę uprzyjemniała oprawa muzyczna oraz ogromne postacie z bajek m.in. Kubuś Puchatek i Tygrysek. Gry i konkursy prowadziła animatorka przebrana za Czerwonego Kapturka, która dzięki swojej charyzmie porwała do zabawy nie tylko dzieci, ale również rodziców. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymywały nagrody. Na najmłodszych uczestników czekało wiele bezpłatnych atrakcji, m.in. konkursy i zabawy, malowanie twarzy, zabawy na dmuchanym zamku, sadzenie kwiatków i kolorowe zwierzątka z baloników. Każde dziecko mogło również usiąść w wozie strażackim i radiowozie. Podczas festynu odbył się również specjalny konkurs dla dzieci „Mam talent”. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyli Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego Adam Chrałowicz. Dużym zainteresowaniem podczas festynu cieszyła się przenośna  kawiarenka  w postaci kuli, gdzie dorośli mogli napić się przepysznej kawy, zjeść kawałek ciasta, a dzieci otrzymywały mleczny napój. Łącznie w festynie uczestniczyło 250 osób.

Organizacja festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego była możliwa dzięki wsparciu ludzi, którzy otworzyli swoje serca dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Serdecznie podziękowania należą się dla ciastkarni „RARYTAS” przy ul. Piłsudskiego 63 w Stargardzie, cukierni NOVA przy ul. Limanowskiego 32 w Stargardzie, hurtowni RODAN z siedzibą w Motańcu, P. H DOM – sklepowi z artykułami domowymi przy ul. Grodzkiej i ul. Pogodnej w Stargardzie oraz TOY PLANET – sklepowi z zabawkami w Galeria Starówka. Szczególne podziękowania dla właścicieli sklepu z zabawkami „BAWMY SIĘ”  przy ul. Piłsudskiego w Stargardzie oraz Pani Małgorzaty Musiał  za przenośną kawiarnię. Dzięki Wam na twarzach dzieci zagościł jeszcze większy uśmiech. Dziękujemy!

Fot. Tadeusz Surma; Powiat Stargardzki