W środę 27 maja w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu odbyła się integracyjna impreza osób niepełnosprawnych pt. „Dzień Godności”. Po raz kolejny spotkanie zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Chociwlu. Do udziału zaproszono osoby niepełnosprawne razem z rodzinami i przyjaciółmi.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały nauczycielki z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Diabetyków z Chociwla można było dokonać pomiaru cukru we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego.

Zadowolenia ze spotkania nie kryje Andrzej Zieliński – prezes koła terenowego PTWzK: Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za dofinansowanie imprezy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu w Chociwlu, Aptece „KELINA”, Firmie SWEDWOOD, Firmie SCANBET, Firmie FROHMASCO, PHU MACRO oraz wszystkim osobom zaangażowanym za pomoc w przygotowaniu imprezy. Dzięki temu wsparciu uroczystość mogła się odbyć, była udana i przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Pozostaje tylko życzyć, byśmy za rok spotkali się w takim samym, o ile nie większym gronie.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1998 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji i wykluczenia żadnego człowieka.