Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie mają powody do zadowolenia. W piątek 12 czerwca oficjalnie przekazano im do użytku ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta. Po niej na terenie remizy strażackiej spotkali się strażacy, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych, w tym Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka oraz Wójt Gminy Stargard Szczeciński Kazimierz Szarżanowicz. Wójt wręczył strażakom oficjalny akt przekazania wozu. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, uczestnikom spotkania zaprezentowano wyposażenie samochodu MAN TGM 18.340.

Specjalnie na tę okazję przygotowano tabliczki – pamiątki, które przekazano wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że strażacy ochotnicy z OSP mają do dyspozycji nowoczesny pojazd ratowniczo-gaśniczy. Jego zakup był możliwy dzięki pozyskaniu unijnych funduszy przez Gminę Stargard Szczeciński. Pomógł  również Powiat Stargardzki, który na ten cel przekazał 30 tysięcy złotych.

Piątkowa uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń oraz wyróżnień. Strażacy otrzymali m.in. złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa.

Fot. Tadeusz Surma