Głównej zawartości

Powiat Stargardzki podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na dofinansowanie zadania pn. ,,Bobrowa Polana - podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Dzięki uzyskanym środkom z WFOŚ i GW w Szczecinie w lasku przy ul. Reymonta powstanie baza edukacji ekologicznej „Bobrowa polana”.

Baza będzie wyposażona w wiatę z ławostołem, mównicę i oświetlenie solarne do prowadzenia zajęć edukacyjnych, tablicę z mapą poglądową terenu i różą kierunków, tablice dydaktyczne i interaktywne, stojaki na rowery oraz Leśną Edukacyjną Ścieżkę Zdrowia. Baza będzie miejscem ogólnodostępnym przez cały rok. Stworzy możliwość prowadzenia przez szkoły z terenu powiatu stargardzkiego zorganizowanych zajęć edukacji ekologicznej i turystycznej dla uczniów, a społeczności lokalnej miejsca rekreacji w otoczeniu przyrody.

W ramach projektu odbędą się zajęcia edukacji ekologicznej (prelekcje i warsztaty) skierowane do 120 uczniów z trzech gmin powiatu stargardzkiego (Stargard Szczeciński - miasto, gmina Kobylanka, gmina Stara Dąbrowa). Panele edukacyjne obejmą zagadnienia takie jak: gospodarka leśna, ochrona zwierząt, recykling, odnawialne źródła energii.

Przeprowadzony zostanie otwarty konkurs fotograficzny pt. „Chronione gatunki wokół nas”. Najlepsze prace opublikowane zostaną w kalendarzu Powiatu Stargardzkiego na 2016 rok.   Odbędą się gry leśne - rajdy na orientację „ECO-RACE” i „Dzień Ekologii” oraz happeningi ekologiczne dla mieszkańców Powiatu Stargardzkiego. Szczegóły o ww. konkursach w regulaminach na stronie www.powiatstargardzki.eu.

Już teraz zapraszamy na „Bobrową Polanę” w lasku przy ul. Reymonta, gdzie 20 czerwca br. obędzie się pierwszy zaplanowany happening ekologiczny „Eko-wakacje”, podczas którego odbędzie się uroczyste otwarcie bazy edukacji ekologicznej, konkursy przyrodnicze, krajoznawcze i sportowe z nagrodami. Chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na taśmie do balansowania SLACKLINE, wziąć udział w minizawodach strongman, powalczyć jak zawodnicy sumo czy postrzelać na strzelnicy w paintballa. Odbędzie się także ognisko. A przy ognisku będzie można wypocząć i zjeść kiełbaskę.

Serdecznie zapraszamy!