Spośród pięciu wypieków najlepszy okazał się tort czekoladowo-malinowy wykonany przez Małgorzatę Straszewską. To właśnie ona zwyciężyła w konkursie „Pasja pachnąca słodyczą”, którego finał odbył się 18 czerwca w starostwie.

Konkurs został zorganizowany przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie – Wydział Przedsiębiorczości w Stargardzie oraz Powiat Stargardzki.

Pierwszym etapem było nadsyłanie zdjęć wypieków wraz z opisem. Komisja konkursowa spośród zgłoszeń wybrała pięć osób, które zaprezentowały swoje wypieki w drugim, finałowym etapie. Byli to: Aleksandra Trojanowska – tort z biszkoptami, Małgorzata Straszewska – tort czekoladowo-malinowy, Anna Wędzina – malinowy chruśniak, Stanisław Górski – kokosowa rapsodia oraz Andżelika Baczkowska – tort bezowy.

O przebiegu konkursu oraz jego idei opowiedziała podczas finałowego spotkania dziekan Wydziału Przedsiębiorczości ZPSB w Stargardzie Ewelina Świergiel. Wicestarosta Iwona Wiśniewska – przewodnicząca komisji konkursowej, przyznała, że ze słodkiej pasji do cukiernictwa może zrodzić się pomysł na życie i zarabianie. Panie wraz z pozostałymi członkami jury: Członkiem Zarządu Powiatu Ireną Agatą Łucką, dietetyk Aleksandrą Kosicką oraz Miłoszem Gryzą z piekarni-ciastkarni Bagietka, po degustacji ogłosili następujący werdykt: pierwsze miejsce – Małgorzata Straszewska, drugie – Stanisław Górski, trzecie – Andżelika Baczkowska. Komisję zachwyciły wszystkie wypieki, dlatego podjęto decyzję o przyznaniu dodatkowych nagród dla pozostałych dwóch finalistów – Aleksandry Trojanowskiej i Anny Wędziny.

Słodka pasja została nagrodzona. Zwyciężczyni konkursu otrzymała voucher na studia licencjackie lub podyplomowe w ZPSB. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał sprzęt kuchenny a zdobywczyni trzeciego miejsca wyjazd  do SPA w Kołobrzegu dla dwóch osób. Do wyróżnionych trafiły tablet i zegarek.

Podczas finału dietetyk Aleksandra Kosicka wygłosiła wykład na temat zdrowego odżywiania. Publiczność miała okazję zobaczyć również „Gotowanie na ekranie” – uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 zaprezentowali jak przygotować smaczny deser. Konkurs zakończył się degustacją słodkości i przystawek przez wszystkich uczestników spotkania.

Fot. Tadeusz Surma