Głównej zawartości

19 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie Szczecińskim. Jej członkowie spotkali się w Starostwie Powiatowym i omówili najważniejsze bieżące kwestie związane z bezpieczeństwem na drogach.

W obradach wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, gmin, organizacji i stowarzyszeń z powiatu stargardzkiego, w tym. m.in. Komendant Powiatowy Policji insp. Leszek Ciarkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP asp. szt. Jacek Staniszewski oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Ryszard Hadryś.

Na wstępie przewodnicząca rady – Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka, wręczyła akty nominacyjne dwóm nowym osobom. Są to: Jerzy Grzesiak – kierownik Rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Stargardzie oraz Wojciech Józwa – przedstawiciel Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stargardzie.

Piątkowe obrady dotyczyły m.in. bezpiecznego lata na drogach i tras alternatywnych, współpracy z Zachodniopomorską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz przebudowy ulicy Limanowskiego w Stargardzie. Członkowie rady rozmawiali również o organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Rowerowego Zjazdu Gwiaździstego oraz o akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”.