Głównej zawartości

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie podsumowała współpracę z placówkami oświatowymi w Zachodniopomorskiem w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. 19 czerwca z tej okazji w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie zorganizowane zostało spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele dwóch nagrodzonych szkół z powiatu stargardzkiego – Zespołu Szkół Specjalnych oraz Zespołu Szkół nr 1.

Policjanci wyróżnili placówki oświatowe, które w bieżącym roku szkolnym zrealizowały najciekawsze pomysły profilaktyczne, zarówno w obszarze edukacji przedszkolnej, jak i działań prewencyjnych w obszarze unikania zagrożeń dzieci i młodzieży szkolnej. Spotkanie było również okazją do podsumowania i podziękowania za całoroczną współpracę uczestnikom Policyjnego Studium Bezpieczeństwa, czyli nauczycielom, wychowawcom i pedagogom, którzy przez cały rok szkolny uczestniczyli w systematycznie prowadzonych zajęciach edukacyjnych z obszaru postępowania z osobą nieletnią i budowania szkolnych procedur bezpieczeństwa.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji wspierających działania Policji w szkołach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Zespół Szkół nr 1 reprezentowała koordynator ds. bezpieczeństwa Małgorzata Saków, a Zespół Szkół Specjalnych dyrektor Wanda Nowicka.

Program „Bezpieczna Szkoła” jest realizowany cyklicznie od dwunastu lat i ma na celu stałe podnoszenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych oraz inspirowanie do nowatorskich działań profilaktycznych. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 174 projekty, z których wybrano 27 najlepszych. Wyróżnione placówki otrzymały honorowe certyfikaty Bezpiecznej Szkoły.