Głównej zawartości

19 czerwca dobył się II Stargardzki Festyn Młodych Wioślarzy. W Parku Popiela nad Iną zorganizowano mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w wiosłowaniu na ergometrze oraz regaty łodzi wiosłowych pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół nr 1.

Rywalizację na wodzie ostatecznie wygrał ZS nr 1. W ramach regat przeprowadzono trzy konkurencje: pływanie kajakami, rowerami wodnymi oraz łodziami wiosłowymi. Ta ostatnia była główną konkurencją, w której ogłoszono remis, podobnie jak w przypadku rowerów wodnych. Jednak z uwagi na przewagę Zespołu Szkół nr 1 w pływaniu kajakami, ostatecznie zwyciężyła właśnie ta szkoła.

I Liceum Ogólnokształcące tryumfowało natomiast na lądzie w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych w wiosłowaniu na ergometrze. Drugie miejsce zajął ZS nr 1, trzecie – ZS nr 2 a czwarte – ZS nr 5.

Po głównych konkurencjach młodzież wzięła udział w festynie z oprawą muzyczną, poczęstunkiem i konkursami. Imprezę zorganizowali: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stargardzki Klub Olimpijczyka, I LO oraz ZS nr 1.


Fot. Tadeusz Surma