Głównej zawartości

20 czerwca na stadionie w Chociwlu odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, w których rywalizowało 17 męskich drużyn ochotniczych straży pożarnych z całego powiatu stargardzkiego. Zawody zorganizowali: Powiat Stargardzki, Komenda Powiatowa PSP w Stargardzie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP w Stargardzie i Urząd Miejski w Chociwlu.

Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Po zaciętej walce tytuł najlepszej drużyny w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych uzyskała Ochotnicza Straż Pożarna z Suchania wyprzedzając jednostkę z Żarowa. Na trzecim miejscu uplasowała się jednostka OSP z Wapnicy.

Sportowe zmagania zawodników obserwowane były przez zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka, Komendant Powiatowy PSP w Stargardzie Szczecińskim st. bryg. Wojciech Siergiej, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Dariusz Zagrodzki, Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu stargardzkiego.

Strażacy ze zwycięskich drużyn otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Powiat Stargardzki - tablety za drugie i trzecie miejsce oraz nawigacje za zajęcie trzeciego miejsca. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.


 Fot. KP PSP Stargard