Głównej zawartości

Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. Na ten cel Powiat Stargardzki pozyskał ponad milion złotych dofinansowania. 29 czerwca w starostwie odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono plany projektowe.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu operacyjnego PL 04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii” z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014. Umowę na dofinansowanie termomodernizacji II LO Powiat podpisał w sierpniu ubiegłego roku. Kwota dofinansowania wyniosła 1 003 350 zł, a w budżecie powiatowym zabezpieczono 835 260 zł wkładu własnego.

Jednym z najistotniejszych celów projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku, co w konsekwencji – jak przyznała na spotkaniu Wicestarosta Iwona Wiśniewska – ograniczy wydatki bieżące.

O tym jak będzie przebiegać realizacja projektu opowiedziała Dyrektor Wydziału Zamówień i Inwestycji w Starostwie Powiatowym Kamila Wójcik. Odpowiednia termoizolacja budynku oraz modernizacja systemu grzewczego pozwoli zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery poprzez redukcję zużycia energii. A co za tym idzie – mniejsze będą straty ciepła i koszty ogrzewania. Ale termomodernizacja to nie tylko korzyści energetyczne, ale również poprawa estetyki. Elewacja będzie utrzymana w nowoczesnej kolorystyce, która nada nowego charakteru budynkowi z lat 60.

Prace modernizacyjne mają rozpocząć się już w lipcu, a skończyć w listopadzie. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: www.2lo.powiatstargardzkieog.pl.


Fot. Tadeusz Surma