Głównej zawartości

Ordynariusz Wrocławsko-Gdańskiej Diecezji ks. biskup Włodzimierz Juszczak dokonał konsekracji cerkwi przy ul. Młyńskiej w Stargardzie. Uroczyste poświęcenie z udziałem parafian oraz zaproszonych gości miało miejsce w ubiegłą sobotę 4 lipca.

Podniosła uroczystość stanowiła zwieńczenie dotychczasowych wysiłków na rzecz budowy cerkwi pw. św. Jozafata. Jej budowa ruszyła na dobre w 2010 roku. Wcześniej grekokatolicy odprawiali swoje liturgie w kaplicy przy Kolegiacie i w kościele św. Ducha, za co podziękował ks. biskup Włodzimierz Juszczak. Poświęcenie było ważnym momentem, szczególnie dla proboszcza parafii ks. Rusłana Marciszaka i parafian, bo to właśnie ich wspólne wysiłki doprowadziły do powstania cerkwi.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji z powiatu stargardzkiego, a także proboszczowie ze stargardzkich parafii rzymskokatolickich oraz Abp Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. Uroczystość uświetnił występ chóru Tawor z Ukrainy.

Fot. Tadeusz Surma