Trwa przebudowa ulicy Limanowskiego. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo w okolicy szkół i uporządkować ruch. Na remontowanym odcinku powstaną  również nowe miejsca parkingowe.

Prace prowadzone są na odcinku od ulic Okrzei, Brzozowej do ul. Wojska Polskiego. Powstaje tam nowa nawierzchnia jezdni i chodników, a liczba parkingów zwiększy się z 63 do 102. Zmieni się również organizacja ruchu – po przebudowie będzie obowiązywał  ruch jednokierunkowy (w kierunku ul. Wojska Polskiego). Zmiany mają być wprowadzone do końca wakacji.

Przebudowa ul. Limanowskiego będzie kosztować 780 tysięcy złotych. Pieniądze  na ten cel przeznaczył Powiat Stargardzki – 455 tys. zł i Miasto Stargard – 325 tys. zł. Przed rozpoczęciem inwestycji w starostwie odbyły się konsultacje, podczas których mieszkańcom przedstawione zostały plany dotyczące zmian.

Fot. Tadeusz Surma