Głównej zawartości

11 lipca od 18.00 do późnej nocy trwał koncert charytatywny dla Adama Kordykiewicza, mieszkańca powiatu stargardzkiego, który choruje na białaczkę. Tym samym, zwrócono uwagę kolejnych osób na problem osób zmagających się z nowotworem i konieczność pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Pomysłodawczynią akcji była Pani  Zofia Buczek,  żona jednego z muzyków, którzy grali na koncercie. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: Józef Łacinnik i Waldemar Ślusarczyk.

Przed publicznością wystąpiło pięć zespołów z Chociwla pod kierunkiem Ryszarda i Jana Buczków, Józefa Łaciennika, Krystyny Dziakowicz, a także zespół Vino z solistą Bartkiem Kawą. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięła w nim udział również Patrycja – dziewczynka, która wygrała walkę z białaczką dzięki przeszczepowi szpiku. Dawcą był znany aktor Maciej Stuhr.  

Koncert był kolejnym przedsięwzięciem na rzecz 50-letniego mieszkańca Chociwla. Pod koniec czerwca odbyła się akcja „Pomóż Adamowi i innym”, podczas której zarejestrowano 235 potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Adam Kordykiewicz jest ojcem trzech synów: 14-letniego Marka,  15-letniego Mariusza oraz 19-letniego Artura. Nieszczęśliwie w lutym tego roku usłyszał przerażającą diagnozę - ostra białaczka szpikowa. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.