Takie hasło nosi nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka, która wystartowała z początkiem wakacji. Akcja ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na fakt, że od podejmowanych decyzji może zależeć życie najbliższych oraz ich własne.

Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Celem Kampanii jest wsparcie takich właśnie postaw. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa zajął się dystrybucją  (do gmin  powiatu stargardzkiego i wszystkich podległych placówek szkolno-opiekuńczo-wychowawczych ) plakatów promujących akcję, jak również plakatów promujących prawa dziecka. Plakaty te wydane zostały z okazji 25. rocznicy uchwalenia Konstytucji oprawach dziecka.

Spot promujący Kampanię: „ODWAGA RATUJE ŻYCIE” oraz inne materiały dostępne są na stronie internetowej: www.odwagaratujezycie.pl