Wczoraj, w Stargardzkim Centrum Kultury, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczeciński obchodzili uroczystą galę z okazji 96 rocznicy Powstania Policji Państwowej. Uroczystość rozpoczęto meldunkiem, po którym Komendant Powiatowy Policji insp. Leszek Ciarkowski przywitał wszystkich gości na uroczystej gali.

Podczas spotkania, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji insp. Leszkiem Ciarkowskim wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awans otrzymało 94 funkcjonariuszy:
- w korpusie oficerów młodszych 2 policjantów,
- w korpusie aspirantów 39 policjantów,
- w korpusie podoficerów 43 policjantów,
- w korpusie szeregowych 10 policjantów.

W czasie uroczystości Komendant Wojewódzki wyróżnił również pracowników jednostki okolicznościowymi, imiennymi ryngrafami. Wyróżnione, za szczególny wkład pracy, sumienność, zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych zostały Pani Ewa Selwesiuk – starszy inspektor Zespołu ds. Skarg, Wniosków, Dyscyplinarnych, BHP i P.poż. Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim oraz Pani Natalia Sadowska – technik Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim.

Za szczególny wkład pracy, sumienność, zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie Szczecińskim wyróżnił ponadto trzy policjantki - pamiątkę uznania otrzymały:
- asp. szt. Wiesława Łuszczyk – detektyw Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą,
- mł.asp. Ewelina Domaros – Powązka – detektyw Zespołu Dochodzeniowo Śledczego Wydziału Kryminalnego,
- st. sierż. Magdalena Mickiewicz - dzielnicowa Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji.

Pan Marian Boguszyński - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego i jednocześnie Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów wspólnie z Panem Janem Podolakiem Przewodniczącym Zarządu Terenowego w Stargardzie Szczecińskim wręczyli nadane Uchwałą kapituły Zarządu Głównego „Odznaki Honorowe” - za działalność w obronie praw i godności oraz za działalność na rzecz środowiska policyjnego. Złotą Odznakę Honorową otrzymał Pan Eugeniusz Kaczyński – wieloletni partner Policji podczas realizacji przedsięwzięć  na rzecz bezpieczeństwa, natomiast Brązową Odznakę Honorową otrzymał  asp. szt. Jarosław Kowalczuk – kierownik Rewiru Dzielnicowych w Stargardzie Szczecińskim.

Kolejno Panowie Przewodniczący wręczyli siedem medali okolicznościowych nadanych z okazji 25-lecia działalności NSZZ Policjantów, a wspólnie z Prezesem Zarządu Koła Nr 13 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Edwardem Stawińskim za aktywną i pełną poświęcenia działalność na rzecz środowiska policyjnego oraz emerytów i rencistów wyróżnili pamiątkowymi ryngrafami Pana Marka Kędziora, Pana Artura Skorupę oraz Pana Tomasza Szostak.

Ponadto Pan kapitan Patryk Pruński Członek Zarządu Rady Klubu, z okazji Święta Policji, w dowód uznania za zaangażowanie w szerzeniu idei honorowego krwiodawstwa, a także bezinteresowność, która jest źródłem nadziei dla tych, którzy jej potrzebują - w imieniu Zarząd Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi SHDK RP w Stargardzie Szczecińskim - podziękował i uhonorował odznaką:
- Pana insp. Leszka Ciarkowskiego,
- Pana Jana Podolaka,
- komisarza Bartłomieja Jagiełkę,
- podkom. Łukasza Famulskiego,
- asp. Daniela Kisiel,
- mł.asp. Milenę Dudę.

Aby uświetnić Powiatowe Obchody Święta Policji na uroczystość zaproszona została również młoda i energiczna wokalistka ze Stargardu Szczecińskiego -  Pani Patrycja Kijko.

Święto Policji obchodzone było w gronie przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, Wojska Polskiego, Więziennictwa, Straży Pożarnej oraz innych służb i instytucji współpracujących ze stargardzką policją. W uroczystej Gali udział wzięli również mieszkańcy powiatu stargardzkiego, a to świadczy o szacunku, jakim darzona jest misja zapobiegania i zwalczania przestępczości  oraz o uznaniu dla pracy mundurowych.

Podczas wczorajszej gali - życzenia, gratulacje oraz podziękowania za profesjonalną, rzetelną i pełną wyrzeczeń oraz ryzyka służbę, złożyli stargardzkim policjantom zaproszeni na uroczystość goście.

Tekst i zdjęcia: podkom. Łukasz Famulski – Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie Szczecińskim
Foto: TADEUSZ SURMA